Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ugyanaz az IP-cím több embernek?

Ugyanaz az IP-cím több embernek?

Figyelt kérdés
Haveromnak akartam segíteni szervert csinálni, mondtam menjen fel a whatismyip... és megkérdezte, hogy ezt kell-e beírni, hogy: 84.ez.egy.ip.cím és észrevettem, hogy az enyém is ugyanez. Ugyanazt a csomagot vettük a szolgáltatótól.

2017. jan. 13. 23:26
 1/9 anonim ***** válasza:
A belső lehet ugyanaz.
2017. jan. 13. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
És a haveroddal közös routeren vagytok?
2017. jan. 13. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Egy hálózaton belül nem szabadna két azonos címnek lennie, Ha például egy routert használtok, akkor lényegében egy úgynevezett NAT mögött vagytok, azaz hiába van kívülről közös IP-tek, a router egyenértékűen ki fog titeket szolgálni a belső hálózaton belül.


Egyes netszolgáltatók is NAT-olnak előfizetőket, azaz ott is lehet olyan, hogy kívülről ugyanaz a címetek, és van a szolgáltatón belül egy privát címetek. Na ez már nagyobb gáz.

2017. jan. 14. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 P.O.C. ***** válasza:
Sajnos lehetséges anélkül is, hogy nem egy routeren vagyok. Vannak olyan gagyi szolgáltatók, ahol a privát IP feláras, és alapesetben NAT -olt IP -t kaptok. És ha nincs szerencsétek, pont azt ossza ki mindkettőtöknek.
2017. jan. 14. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Gagyi szolgáltatók, mint pl. a Digi és a T.
2017. jan. 14. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 P.O.C. ***** válasza:
Hát, ha nem képesek privát IP -t adni, akkor bizony gagyik ők is. :D
2017. jan. 14. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
alapesetben mindenkinek külön IP-je van, de lehet kérni privát IP-t is, amit kívülről úgymond nem érni el, mert több előfizető is ugyan azon az IP címen van így gyakorlatilag nehézkes beazonosítani bárkit is. Telekomnál mostanában kezdték bevezetni, hogy privát IP-t osztanak, mert hogy kezd kifogyni az IPv4-el kiosztható címek száma így ha valaki nem üzemeltet mondjuk szervert, akkor felesleges publikus IP cím neki, így még a biztonsága is nagyobb úgyhogy lehet, hogy pont téged is privát IP-be raktak, de hívd fel őket, hogy publikus IP-t szeretnél.
2017. jan. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Háát, igen lehet, hogy gagyi a szolgáltató. Ilyen kisebb szolgáltatónk van, mert kisvárosban élek. és amikor a speedtestnél tesztelek akkor azt mutatja, hogy xyz(közelben lévő, pl. 30km-re lévő) városban vagyok. És, nem, nem közös routeren vagyunk.
2017. jan. 18. 18:26
 9/9 A kérdező kommentje:
És, igen szeretnék szervert üzemeltetni házilag, felmenni haverokkal játszani(Haverom eléggé messze van tőlem) és amikor port nyitásnál vagyok akkor nem nyitja meg a portot.
2017. jan. 18. 18:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!