Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mi lehet a probléma oka?...

Puma2003 kérdése:

Mi lehet a probléma oka? Viszont baromira zavaró ezért fizetni.

Figyelt kérdés
Egy probléma okára lennék kiváncsi! Otthoni asztok! Internet problémám van. A szolgáltató: Greencom. A bekötés részleteit nem tudom, csak annyit hogy a padláson vagy egy T, amiből az egyik a szobába megy a tv hez, a másik meg a modembe, mindkettő coax kábel. A modem cisco 3208, abba csatlakozik egy vezetékes telefon, meg egy laptop utp-n. Asus x553m/win7 (korábban a win8 volt de hátha a baj win7 nél elmulik. ) típusú laptop. A probléma az h véletlen szerűen elmegy a net, és vissza sem jön. A kontrol ledek világítanak ahogy kell. a tálca jobb alsó sarkában a hálózati info: nem elérhető a hálózat. Ugyanez a gép máshol hibátlanul működik hetekig is, kipróbálva csak itt ezen az egy bekötésnél "fagy ki a net". Ha telefonon megosztom a netet, arra is egyből kapcsolódik és tökéletesen működik. Mindeközben a vezetékes telefon és tv is tökéletesen működik. Reset (1x), restore (10mp) sem segít. Csak ha a szolgáltató a szerverről újraindítja a vonalat, akkor talpra áll. egy db működik is. Semilyen rendszerességre nem figyeltem fel. A vonal volt tesztelve még tp link router közbeiktatásával is, és akkor wifin kapcsolódva is előáll ugyanez a helyzet. Igyekeztem érthető lenni. A szolgáltatónak lövése sincs. Sajna nekem sem, de nem is nekem kéne megoldani.

2017. ápr. 4. 20:49
 1/3 anonim ***** válasza:

ugyanez volt nekünk is.


Elment a net percenként telekomnak szóltunk megnézték az ő oldalukon volt a hiba, leégett egy elosztó.

2017. ápr. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Márpedig a szolgáltatónál van a probléma.
2017. ápr. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekünk egy hónap alatt javították ki a hibát, ami modem csere volt :)) előtte 2 utcai erősítőt cseréltek ki, a bekötő kábelt, minden csatlakozót. Még a utcai erősítő jelerősségét is nekem kellett módosíttatnom velük mert fingjuk sem volt arról, hogy az 50dBmv jelerősség rohadt sok. Nevetségesek. Ha panaszt írsz (nem hibajegyet) akkor valószínűbb, hogy komolyan veszik a problémát.
2017. ápr. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!