Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Notebookomban cseréltem a...

Notebookomban cseréltem a CPU-t pár napja egy kicsivel jobbra ami benne volt. Azóta sokkal forróbb a laptop, kb 5-10 perc után már az egész vázon is érezhetően zavaró, és a mérő 62 fokot ír, mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés

2015. jún. 4. 23:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Valószínűleg az új proci több hőt termel, a géped hűtését pedig nem ahhoz tervezték.
2015. jún. 4. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az hogy laptopban nem szabad processzor cserélni. Ugyanis gondolom hűtőt azt nem cserélted le?! Na ha nem akkor ott a hiba. Ugyanis az a hűtő az a régi processzora volt kitalálva.
2015. jún. 5. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ez a notebook több féle procival jelent meg gyárilag, és a gyári legjobbat tettem bele a gyengébb helyett. A hűtő különbözne bennük?
2015. jún. 5. 00:21
 4/7 anonim ***** válasza:

62 fok nem vészes.


Pasztázd le azért egy minőségi pasztával újra.

2015. jún. 5. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 HUN_Sector ***** válasza:
Mindegyik processzor más teljesítményű, más az energia felvétele, ezáltal más a hőleadása is. A cpu ventik pedig adott TDP-re vannak kalibrálva, azaz nyersen megfogalmazva adott teljesítményből származó hő elvezetésére. Namármost ha te beleteszel egy erősebb, nagyobb fogyasztású cpu-t a gépbe, de benn hagyod a gyenge, alacsonyabb hőmérsékleten működő CPU-hoz mellékelt hűtőt, akkor nem fogja tudni elvezetni a teljes hőt (eltérő teljesítmény esetén) és elkezd az alkatrész, a hűtőborda és a ház/laptop légtere melegedni. Ez pedig az alkatrészek tönkremenetelével jár, mert adott hőmérsékleti tartományra vannak gyártva, adott hőmérsékletre megfelelő kondenzátorok vannak az alaplapra építve... stb..
2015. jún. 5. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Rendesen pasztáztad az új processzort?

A 62° tényleg nem vészes, bár attól is függ, mit csinálsz közben. (Az Asztalt bámulva rengeteg)

2015. jún. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
amikor a kérdést tettem fel abban a pillanatban épp vírus írtóztam és töltögette is, és úgy volt 62 fok, most per pill csak netezek és 35 fok körül van, érdekes mert nagyon tud váltoni a hőmérséklet egy pogram megnyitásával is. mindenesetre köszi a válaszokat :)
2015. jún. 6. 02:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!