Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » UPC internetnél elméleti...

Lau007ds kérdése:

UPC internetnél elméleti 75Mbps helyett csak 40Mbps-al tudok netezni. Szolgáltató szerint kapom a teljes sávszélességet, mégsem tudok 40Mbps feletti értéket mérni?

Figyelt kérdés

Lehet a modem vagy a router nem bír nagyobb sebességet? Vagy esetleg a laptopomnál ez a maximum? Esetleg valami rossz beállítás?

Modem: ARRIS CM450B,

Router Zyxel ngb420n,

Laptop Acer Aspire 5742g.

Mivel mind3 készülék elég régi, lehet valamelyik cserére szorulhat.

Köszönöm.



2017. ápr. 9. 18:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

1. UPC-nél nincs 75Mbit-es csomag

2. Ez egy iszonyat régi modem, miért nem cserélteted ki?

3. A router is elég gagyinak tűnik.

4. Wifivel ne nagyon várj 40Mbit-nél nagyobb sávszélt gyakorlatban max 50-60 szokott lenni ideális esetben.

5. Hol és hogyan méred? Az is befolyásolhatja.

2017. ápr. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nálunk Szlovákiában van a 75ös net, mivel már nem köt a hűségidő, így nem nagyon akartam eddig lecserélni őket, mert hát akkor újra 2 év lekötöttség. Magam meg nem akartam a modemet kicserélni, mert ha jól tudom, azt nem is olyan gyerekjáték beállítani, a wifinél ez nem lenne gond. A netet több hazai forrásból is mérem, mindig konstans 40es eredménnyel.

Hogy érted, hogy a wifi nagyon többet nem is visz? Ha jól tudom, a router 300Mbps-ot visz maximálisan.

2017. ápr. 9. 20:57
 3/4 anonim ***** válasza:

Az, hogy a router 300mbps-sel működik, nem garantálja, hogy ténylegesen megkapod ezt a sebességet, mert pl a géped wifi antennája nem képes erre

Ha a teljes sávszélességet szeretnéd használni wifi-n, akkor újíts be egy 5ghz-s routert ami támogatja az új szabványokat pl 802.11ac és vegyél mondjuk egy usb-s wifi antennát a gépedhez ami ezt szintén támogatja


Vagy nem wifizel, hanem kábelt használsz

2017. ápr. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az, hogy a Wifi routerre 300Mbit van írva, csak annyit tesz, hogy az a technológia elméleti maximuma. Azt sosem fogod elérni, de egy ilyen olcsó routerrel még megközelíteni sem. A Suzuki kilóméterórája is 220 Km-ig van skálázva, mégsem fogsz vele 150-től gyorsabban menni soha.

A modemet elvileg ki kellene cserélnie a szolgáltatónak ingyen. Nálunk legalább is már rég eltűntették a régi Arris meg Scientific Atlanta modemeket. Routerből meg vegyél egy 2 vagy 3 antennás, gigabites, drágább darabot. De 300Mbit-et akkor sem fogsz elérni, ha 200 Eurós routered van és 2 centire a routertől próbálod mérni laptopon a sebességet.

2017. ápr. 10. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!