Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mi szükséges ahhoz, hogy...

SubriJózsi kérdése:

Mi szükséges ahhoz, hogy interneten keresztül elérjek egy számítógépet?

Figyelt kérdés

Delphi programozásban jártas embrkék válaszát előnyben részesítem!

Pl. egy chat program hogy állapítja meg a felhasználók jelenlétét?

Az elérni kívánt számítógép nevét, ip címét tudom, de a két gép nem közvetlen a modemhez csatlakozik, hanem roouteren keresztül. Ez nem belső hálózat!

Ha kevés az infó, kérdezzetek.

Köszönöm



2017. nov. 30. 05:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha a routerhez csatlakozik akkor már hogy a fenébe ne lenne belső hálózat?

Vagy épp két különálló router két publikus cím mögött? Ez esetben neked nem az adott gépet kell elérned, hanem a másik publikus címet.

Inkább írd le, hogy a hálózatnál hogyan is képzeled el, mert szerintem nem a programozási résszel lesz itt a baj.

2017. nov. 30. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Két lehetőséged van:

- IP alapján. Ez esetben ha a gépek router mögött vannak, a megfelelő port-átirányításokat (forward) be kell állítani.

- Egy külső, mindkét gép által elérhető szerver közbeiktatásával. Természetesen a szerveren futó, kapcsolatokat kezelő szoftvert is így neked kéne elérned. ;) (Vagy fapadosabb megoldás: írsz egy PHP szkriptet, ami lekezeli az üzenetforgalmat.)

2017. nov. 30. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 coopper ***** válasza:

Szia.


Ez két részből áll. Kell egy szerver, és kell egy kliens. TCP IP stocketekkel kell megoldani a dolog (általában ez az Indy komponenst jelenti)


Google - "delphi chat program example" : [link]


Sok sikert.

üdv.

2017. nov. 30. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
A legegyszerűbb módszer a Teamviewer nevű program. Mindkét , vagy akár több gépre, amit el szeretnél érni, telepíteni kell. Ingyenes. Legalábbis otthoni használatra.Ne csinálj problémát router és mindenféle más beállíátsokkal. Amúgy a Windows is alapból tudja, hogy távoli asztal kapcsolaton keresztükl lehet csatlakozni a számítógéphez. Viszont ehhez az kell, hogy az othhoni router-eden beállísd egy ún. port forward-ot, amelynek segítéségvel a .... szerintem felesleges ezzel bajlódnod. Ott a Teamviewer.
2017. nov. 30. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!