Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Seed-elés? Pontosabban hogyan...

Clay Morrow kérdése:

Seed-elés? Pontosabban hogyan is működik?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, hogy mi is történik pontosabban ilyenkor: letöltöttem egy torrent-et, azt folyton seed-eltem, így többször is "visszatöltöttem". (1 GB le, 7 GB fel) Ez miben nyilvánul meg? Mások ezt hogy érzékelik? És ha leállítom a seed-elest, ha nincs más seed-er akkor nem tudják mások letölteni?

2018. febr. 25. 20:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Seed = a letöltött anyag TELJES egészében megvan nálad és ha jelentkezik valaki további letöltőnek, akkor (akár) tőled (is) viheti.

Egy mostani normális rendszer már vegyesen számolja a valós visszatöltést és a "csak" seed-ben töltött időt.

Ha Te voltál az utolsó seeder és törlöd, akkor ennyi az anyagnak.

2018. febr. 26. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Tehát nem úgy működik, hogy van egy polc, amin van 10 db. ugyanabból a könyvből, én leveszek egyet, 9 marad, de én sokszorosítom és visszateszek 4-et, így a polcon lesz 13, aki más számára is elérhető?
2018. febr. 26. 18:37
 3/4 anonim ***** válasza:

#2: Nem.

Van 10 könyv, ha te letöltöd, már 11 lesz. Seedeled még 2 embernek, akkor már 13 könyv. Kitörlöd, akkor 12. Csak akkor lehet új könyv, ha van minimum 1 a polcon, amiről lehet másolni.

2018. okt. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Példa: mondjuk egy osztályban valakinek megvannak a vizsgakérdések egy lapon. Valaki lemásolja, így már két embernek van meg. Mondjuk ha már megvan tíznek, akkor te bármelyiktől lemásolhatod (valójában többtől is, különböző darabjait, és te összerakod), így már 11 példány lesz, és tőled is másolhatnak mások, vagyis seed-elheted.

Ha mindenkitől elveszi a tanár, csak egy valakitől nem, akkor csak az az egy tud seed-elni, és a többiek megint másolhatnak tőle, akárhány példányban. Ha mindenkitől elveszi a tanár, akkor az bukta.

2018. okt. 27. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!