Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Legális ekönyvet eladni...

Legális ekönyvet eladni apróhirdetésben éppúgy ahogy bármi más terméket könyvet használt telefont ruhát akármit?

Figyelt kérdés

Ha én hivatalos boltban veszek egy ekönyvet kifizetem érte a lóvét és kapok egy linket melyen keresztül letölthetek 1 db mobi file-t vagyis az ekönyvet magát, akkor jogom van azt apróhirdetésben eladni?

Éppúgy ahogy bármi mást? Megunt Samsung Galaxy mobilom eladom. Semmi gond.

Felesleges konyhaszekrényem eladó. Semmi gond.


Eladó X szerző X műve ekönyvben, aki megveszi annak küldök neten 1 db file-t.

Van itt ezzel gond?


2018. ápr. 11. 11:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Nincs vele gond. Ha nem lopott (letöltött szkennelt), hanem tényleg te is megvetted akkor olvasás után teljesen jogosan tovább adhatod használtként. Nyilván ez egy hülye megfogalmazás, mert nem tud elhasználódni, de igen. Sokan programokkal is kereskednek így. Csak a regisztrációs kulcsot küldik el fizetés után és máris töltheti le legálisan a vásárló. (Tegyük fel, hogy az eladó ezeket is jogtisztán szerezte.)
2018. ápr. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

" Ha nem lopott (letöltött szkennelt"


Érdekes felvetés uis én vettem már ekönyvet ami hivatalos boltból jött és kiderült egy nyomtatott kötet szkennelése csupán.....

2018. ápr. 11. 16:51
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez nagyban függ attól, hogy hol vetted. Egyáltalán vetted-e, nem csak egy használati licencet kaptál, mivel ez esetben nem lett a tulajdonod, mint pl. a könyvesboltban megvásárolt nyomtatott példány. Annak kell utánajárni, hogy ahol vetted, ott milyen feltételekkel kaptad meg, és ez alapján lehet (vagy nem lehet) eladni, kölcsönadni, stb.
2018. ápr. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

" Annak kell utánajárni, hogy ahol vetted, ott milyen feltételekkel kaptad meg,"


Én azt tudom kaptam egy linket ahonnan letöltettem a file-t és ennyi.

Ja és ha a linket odaadom másnak az is töltheti minden korlátozás nélkül.

2018. ápr. 11. 23:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!