Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Számítógépen a kábeles interne...

Számítógépen a kábeles internet rosszabb mint a wifi (gépen 3mb, telefonon 40), mit tegyek?

Figyelt kérdés
A szolgáltatóval 3-szor beszéltem, ennyit tudott mondani, hogy nézessem meg olyannal, aki ért hozzá vagy telepítsem újra a windowst... Valóban valami a gépen van, lehetetlen, hogy wifi jobb legyen mint a vezetékes internet. Mit tegyek? Kérlek segítsetek, nem tudok már mit tenni, mi lehet a baja?

2018. ápr. 27. 16:38
 1/9 A kérdező kommentje:
Hardver biztos nem gyenge, csak pár hete jelentkezett a probléma, akkor 200mb/s-os net volt.
2018. ápr. 27. 16:41
 2/9 anonim ***** válasza:
Próbáld meg a hálókártya driverét frissíteni, esetleg kábelcsere
2018. ápr. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A hálózati kártya illesztőprogramjával nincs gond, friss, valamint a kábellel sem lehet gond, USB-ről elinditottam live kali linuxot, s ott 200mb/s os netem volt (pont mint regen), tehat 100%, hogy a windowsal van a gond...
2018. ápr. 27. 20:46
 4/9 anonim ***** válasza:

Ennek több oka is lehet:

1. Meg van szakadva valahol a vezeték (ami a routerből a gépbe meg). Leggyakrabban a csatlakozónál megy tönkre, a legtöbb informatikai boltban van erre egy készülék, amivel be tudják mérni.


2. Rossz a Router (vagy a modem). Én is jártam már így, újat kellet venni.


3. Rossz a hálókártya. Ez is okozhatja a hibát.


Én első körben azt ajánlom, méresd be a vezetéket, ez a legvalószínűbb.

2018. ápr. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Vezetékkel semmi gond. Live kali linuxon kipróbáltam a neten(másik operációs rendszer, ugyan azon a gépen) s tökéletes volt a net(mint mondtam). Ezekkel együtt a hálókártyát meg a routert is ki lehet zárni, 100%, hogy windows blokkolja valahogy (MINT MONDTAM).
2018. ápr. 29. 20:37
 6/9 A kérdező kommentje:
De azért köszi.
2018. ápr. 29. 20:37
 7/9 anonim ***** válasza:
Valamiféle házirend nem szabályozhatja? Esetleg QoS? Helyicsoportházirend-szerkesztő--->Számítógép konfigurációja--->Windows beállításai--->Házirend alapú QoS. Erre jobb klikk, "Speciális QoS beállítások és nézd meg, hogy a "TCP adatok átviteli sebessége" be van-e pipálva. Ha igen, szedd ki onnan a pipát. A másik fülön (DSCP-jelölés felülírása) is alapvetően nincs bekapcsolva az ott elérhető funkció, nyomd ki ha úgy van. Ezek után a "Felhasználó konfigurációja" menüpontnál szintén a "Házirend alapú QoS"-re nézz rá. Itt a külön létrehozott házirendeket láthatod, ha találsz ott bármit is, töröld. Nem tudok nagyon más hibaforrást elképzelni. Esetleg még bogarászd végig a telepített programokat, hátha rálelsz a hiba forrására egy mocsok program személyében. Egyéb más lehetőségként tudom javasolni az újratelepítést.
2018. ápr. 29. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, de nem ez volt a probléma (sehol nem volt pipa)
2018. ápr. 30. 08:51
 9/9 anonim ***** válasza:
Akkor tényleg az újratelepítés segíthet. Talán még lehet az a hiba, hogy időközben jött egy driver frissítés amit felraktál, de mondjuk a rendszered nem lett frissítve, vagy bármi más inkompatibilitást eredményező dolog áll a háttérben. Amúgy melyik op. rendszert használod (azon belül is lefrissített verzió-e vagy sem)? Rendszer architektúra? Illetve melyik "hálókártyád" van, ahhoz milyen verziójú, és legfőképp melyik driver-t használod? Leírhatod azt is, hogy ez melyik architektúrájú op. rendszerhez jó, de valószínűleg az a verziószámból is kiderül. Ha ezt is kizárjuk, akkor tényleg a totál reinstall segíthet csak.
2018. ápr. 30. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!