Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Aliexpress kiszállítási módok?

Aliexpress kiszállítási módok?

Figyelt kérdés

China post registered air mail/ epacket/ DHL

Sok fórumon néztem aliról véleményeket de azt sehol nem írják, hogy melyikkel érdemes rendelni. Értem ezalatt azt, hogy ha DHL el rendelem akk azt hallottam, hogy mindenképp kell rá fizetni áfát ha 22 eu fölött rendelem. Az air mail is ilyen? És epacket? A többi dologgal tisztában vagyok (shipping cost, szállítási idő) csak jó lenne ha valaki leírná, hogy melyik szállítási módról mit kell tudni, melyikkel érdemes rendelni. (Tracking number gondolom mindig kell.)



2018. ápr. 29. 15:28
 1/2 anonim ***** válasza:

Akkor kell biztosra fizetned ha egyrészt meghaladod az áfahatárt, és ha expressz szállítási módot választottál (ez feláras szolgáltatás) és futár hozza. Ilyenkor része a rendelésnek a vámnyilatkozat kitöltése, és az átvételkor való plusz összegek kifizetése a rendeléskor fizetett áron felül (áfa a teljes fizetett összeg után [termék+kézbesítés+biztosítás+egyéb] + 5000 forint körüli eljárási költség)


Ha fel van tüntetve ingyenes DHL-es szállítás (standard shipping) csak annyit jelent, hogy velük vannak szerződve és ők hozzák át az EU-ba, ezen felül a holland/svájci/magyar posta fogja kiszállítani, és csak akkor fizetsz áfát ha megállítják a vámon.

2018. ápr. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Minden feláras szállítás expressz? Vagy csak a feltünően drágák és gyors szállítási idővel rendelkezők? Pl egy dollárért epacket gondolom nem expressz...


Esetleg nincs valami olyasmi, hogy valamelyikkel gyakrabban kapja el a vám/ valamelyikkel szinte soha?

2018. ápr. 29. 15:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!