Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogy működik az internet...

Hogy működik az internet szolgáltató váltás / internet bekötés?

Figyelt kérdés

Új albérletbe költöztem és az előző lakó "vitte magával" az internet előfizetését. Ez egy telekomos szolgáltatás volt, azonban az adott címre csak a legkisebb sávszélességű csomagot lehet kérni tőlük (a garantált sebesség egy mega, ami azért manapság elég kevés).


Kinéztem egy egész normális csomagot az UPC-nél (Fiber Power 240) viszont nem tudom, hogy ilyenkor nekik újra kell kábelezni a házat a saját dolgaikkal? Mivel albérletben vagyok, ezért szeretnék elkerülni mindenféle fal furkálást meg kábel dzsungelt.


Sajnos abszolút nem értek hozzá és az interneten sem találtam erről semmit.



2018. máj. 30. 23:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

felhivod és kimennek, felmérik a terepet, ha szükséges kábelezni akkor ők megoldják, a bekötés és a modem ami a nethez kell az ingyenes.

neked csak a havidijat kell fizetni

2018. máj. 31. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
+ kell a tulaj, mert csak az ő hozzájárulásával tudnak bármit is csinálni.
2018. máj. 31. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Kell a tulaj, de ha van UPC-t csak akkor köss, ha Digi nincs.
2018. máj. 31. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Van a UPC oldalán (meg minden szolgáltató oldalán) egy kereső. Megadod a lakcímedet utca szinten és megmondja, hogy ki van e építve arrafelé a szolgáltatás. Ha nincs, nem is tudod megrendelni.


Régen nekem is bajom volt a UPC-vel, de elég korrekt a szolgáltatás 3 éve. Én a Digit nem ajánlom. A rendszerük sajátossága miatt sok a hibalehetőség.

2018. máj. 31. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Szolgáltatás minősége terén semmi baj nincs a UPC-vel. Egyetlen gond van: baromi drága! A legolcsóbb csomag is 8000 Ft havonta és csak 120Mbit-es net van hozzá.


Ezzel szemben Digi-nél még hűség nélkül is 5800Ft a teljes csomag, amiért 1Gigabites netet kapsz optikán (ami a legstabilabb kapcsolat jelenleg).

Plusz, a DIGI nem vacakol a TV csomagokkal, nincs nekik "nyugdíjas" csomagjuk, mint a UPC-nek, így nem kell minden TV-hez mediabox vagy CI kártya, hanem jön minden csatorna. Kártya csak akkor kell, ha HBO-t akarsz.


UPC-nél meg kapsz egy boxot vagy kártyát és ha több TV van, akkor azokhoz havi 1000-ért kapsz további boxokat.


Az, hogy a Digi megbízhatatlan volna, nettó hazugság. 3 éve van Digim, összesen két nagyobb leállás volt, az egyik egy vihar, a másik egy nagyobb áramszünet után. Mindkettőt javították pár órán belül.

És 4 évig dolgoztam UPC-nél, szóval ismerem az ő rendszerüket is. Semmivel nem kevesebb náluk sem a hiba.

2018. jún. 1. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

A hálózat stabilitását nem érdemes itt összehasonlítani, nyilván területenként változó. Lehet, hogy Mucsaröcsögén 5 éve meg se döccent az UPC, de Kukutyinfalván olyan rossz a hálózatuk, hogy naponta van vele baj.


Én csak önmagában internetet szeretnék, ár/érték arányban azokból amikből választani tudtam messze ez a legjobb (Telekom van még, meg valami no name helyi cég).


A tulaj meg biztosan nem kell, az előző lakó sem említette, hogy kellett volna. Ráadásul az én nevemre van a szerződés, a szolgáltatás sincs lakóhelyhez kötve (viheted magaddal az előfizetésedet más lakcímre is).

2018. jún. 1. 16:52
 7/13 anonim ***** válasza:

De kell a tulaj, mert beleegyezése nélkül nem köthetik be.

Ha már be van kötve, azaz be vannak húzva a kábelek hozzá akkor is kell, a hozzá járuló nyilatkozata.

2018. jún. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nem az a hivatalos lakcímed, többek közt ezért nem lehet kihagyni a tulajt.
2018. jún. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
És honnan tudnák, hogy nem én vagyok a tulaj? :D Tulajdonosi lapot kérnek az ingatlanról vagy mi a jó franc? :D Egyáltalán honnan tudják, hogy valóban ki a tulaj, még ha valamilyen mágiával rá is jönnek, hogy nem én?
2018. jún. 1. 23:23
 10/13 anonim ***** válasza:

pl. lakcím kártyád alapján, mert nem oda szól, valószínűleg még csak nem is abba a megyébe.

[link]

Bekötés vagy bármilyen módosítás: amennyiben az ingatlanon kábelkiépítés szükséges, a tulajdonosi jogviszonyt igazolni kell (tulajdoni lap, adásvételi szerződés), vagy bérlői nyilatkozat szükséges.

Áthelyezés: az új címre szóló lakcímkártya vagy adásvételi szerződés vagy bérleti szerződés szükséges.

2018. jún. 2. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!