Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Wifi távolság növelés 50 M+?...

TonkaR kérdése:

Wifi távolság növelés 50 M+? Kültéri Wifi! TP-Link CPE210 Vagy Nanostation Loco M2

Figyelt kérdés

Wifi távolság növelés? Kültéri Wifi! TP-Link CPE210 Vagy Nanostation Loco M2.


Konkrétumok:

A Saját Internetemet szeretném. A Saját udvaromban megosztani. Családi Ház.

Tehát nem áthidalást szeretnék!

Szükségem lenne 50-100 m jel távolságra... ami csak elérhető...!


Elképzelés 1:

Router: Tenda W15E AC1200 Wireless Hotspot Router Vagy TP-LINK Archer C60 AC1350 Router


Vezetékes POE összekötés......Internet.... ->


Kültéri router: TP-Link CPE210 Vagy Nanostation Loco M2


Kérdésem az hogy ezeket az eszközöket (Cpe210 Loco M2) lehet-e így wifi routerként használni és milyen hatótávolságig. Mert ha jól értem a point to multipoint ezt jelenti...

Minél többet próbálok olvasni annál kevésbé értem.


Elképzelés 2:

Egy nagy távolságú repeater is megfelelne amit kültéren tudok alkalmazni....

Akkor vezeték nélküli kapcsolattal NEM RJ45/POE Kábellel.


Eszközök még nem adottak... Mit milyen eszközöket javasoltok?

Várok tapasztalatokat, javaslatokat.... Köszönöm.

Felhasználás: Kint udvaron, garázsban, műhelyben...

VALAMINT Hátsó kertben.... Súlyosbító körülmény hogy maga a kert

A házhoz és a földfelszínhez képest kb 6 méter magasan helyezkedik el!

* Kert ahol a vételt fogni szeretném.! Igazábol max 30-50 M távolságra lenne szükségem a 100 csak a biztosan erős jel miatt szükséges....


30 ezernél sokkal többet nem szeretnék költeni erre ha lehet....



Kert*

-------------------I /\

I / \

I / \

6 méter I I I

"szakadék" \ I HÁZ I

\---------- I I



#Kültéri wifi #Wifi 50M+
2018. jún. 13. 12:27
 1/3 anonim ***** válasza:

1. Kiépítés szempontjából én azt javaslom, hogy legyen egy router - én a TP-Linket preferálnám - ami egyrészt csatlakozik az Internethez, ellátja a házat belül nettel, illetve erre csatlakozik az egyik LAN portjára POE-n keresztül a kültéri AP, ami ellátja a kinti hálózatot.


2. Igen, ezek az eszközök képesek routerként is funkcionálni, de mivel ez egy belső hálózat, erre nem lesz szükség - simán jó a szimpla Access point mód. Csak arra ügyelj, hogy az AP LAN oldali IP-címe a router belső privát hálózati IP-címtartományán belül legyen, de ne ütközzön a router DHCP-tartományával - így egy hálózatból tudod menedzselni az eszközöket.


"Mert ha jól értem a point to multipoint ezt jelenti..."

A Point to multipoint azt jelenti, hogy egy eszköz - az AP - több eszközzel - laptop, okostelefon, másik AP - áll kapcsolatban nem csak egy másik,távoli AP-val. Semmi köze az útválasztáshoz.


3. Repeater mód nem javaslott. Egyszerre kell foglalkoznia a router és a távoli eszköz jelével, ami csökkenti az elérhető adatátviteli sebességet.


4. TP-Link CPE210 vagy Ubiquity Nanostation Loco M2... ...szerintem otthonra a TP-Link is jó - erősebb proci, több RAM is van, mint a Loco-ban, ráadásul ugyanaz a márka, mint a routeré (hálózati homogenitás).

2018. jún. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm Gyors válaszod....

Tehát a tplinkeket összekötve megfelelhet...


Még egy ötletem támadt ha ez is jó!

TP-LINK Archer C60 AC1350 Router 1 vagy 2 antennája helyett vagy egy Tenda f9 600M (mert itt mind a 4 2,4 ghz)

TP-LINK TL-ANT2409A Antenna kivezetve a tetőre.

Melyik megoldás lehet számomra jobb?

Ez vagy az előző!Vagy egyáltalán ez működő képes e az adott távon?

2018. jún. 13. 15:54
 3/3 anonim ***** válasza:
A többantennás (MIMO) eszközök antennái nem külön-külön rádiók - egy egységként kezelendőek, tehát nem különíthetőek el. Szóval inkább az előbb említett külön AP-s megoldás lesz a jó.
2018. jún. 13. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!