Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mi a leghasznosabb, legtöbbet...

Mi a leghasznosabb, legtöbbet használt webtrükk, amit használtok, és nem valószínű, hogy sokan tudnak róla?

Figyelt kérdés

2018. szept. 5. 10:23
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem egészen értem a kérdést, nem derül ki belőle hogy mit akarsz... De azért megpróbálok válaszolni:

Gyakorikerdesek.hu-n ha kiírok egy kérdést, megadok annyi kulcsszót amennyit csak tudok, így talán többen találják meg a kérdésem.

2018. szept. 5. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Jelszóval van egy trükköm, amivel mindenhol más a jelszavam, mégis tudom mindet fejből.


Először fogok egy random karakterekből álló sorozatot (mondjuk abc123DE4F5Gh.), és mögé teszem az adott oldal nevét. Így mondjuk a Facebook jelszavam abc123DE4F5Gh.Facebook lesz, a GYK jelszavam abc123DE4F5Gh.GyakoriKérdések, stb. Mivel ez még mindig nem elég biztonságos nekem, néha trükközök azzal, hogy a jelszó második felét kisbetűkkel, vagy nagybetűkkel írom, esetleg azt teszem előre, stb... Így összesen egyetlen karaktersort kell megjegyeznem néhány havonta, és azt, hogy épp mi volt a csavar. Bohócok ellen tökéletes, aki meg annyira kíváncsi rám, azt nem egy 512 karakteres jelszó fogja megállítani.

2018. szept. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
bocs, de ennek nem sok ártelmét látom, a több weboldalon több jelszónak az a lényege, ha valahol megtudják a jelszavadat, akkor azzal ne tudjanak automatikusan minden más oldalon is belépni, mármost a megtudják az többnyire ellopják valamelyik cégtől, ha egyébként biztonságos, de végülis akármilyen okból tudják meg, ha a Facebook oldalon Facebbook végződésű a jeleszavad, akkor abból nem nagy következtetés levonni a Facebbok-ot és hozzátenni, hogy Gmail vagy bármi más, és azzal próbálkozni az adott másik oldalon.
2018. szept. 5. 22:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!