Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Windows xp gépemre kellene...

Windows xp gépemre kellene olyan magyar nyelvű teljes verziós Mozilla Firefox böngésző ami megbízható és jó?

Figyelt kérdés
2018. nov. 12. 12:23
1 2 3 4
 1/38 P.O.C. ***** válasza:
Úgy tudom, már az összes böngésző fejlesztését bejezték Windows XP -re. Így a "megbízható" és "jó" kifejtés nem helytálló.
2018. nov. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
Lassan nincs is böngészö ami megy az xp-n , internetre fellépni xp-vel eleve óriási biztonsági kockázat.
2018. nov. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:

A legutóbbi támogatott verzió az 52.9.0esr:

* [link]

elérhető a Mozilla hivatalos oldaláról - 32 bites:

* [link]

illetve 64 bites:

* [link]

változatra.


De egyébként a Windows XP veszélyesen elavult. Nem lehetne erre a gépre (pontosan milyen konfigurációról beszélünk?) legalább egy Windows 7-tet felrakni? Vagy - ha nem vagy nagyon Windows only rögökhöz kötve - esetleg Linux?

2018. nov. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
FF_esr megy az xp-s gépen.
2018. nov. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 A kérdező kommentje:

A 2018.11.12.-én a 90%-ban hasznos válaszadónak üzenem,hogy ezt töltöttem le és kiváló köszönöm szépen egyébként a 64bittes az gyorsabb?Azt honnan tudom meg,hogy a kérdésemben kiírt gépem hány bittes?

[link]

2018. nov. 13. 15:30
 6/38 anonim ***** válasza:

"egyébként a 64bittes az gyorsabb?"

Nem, csak 64 bites rendszerre készült.


"Azt honnan tudom meg,hogy a kérdésemben kiírt gépem hány bittes?"

A telepített rendszeredről így:

[link]

vagy Sajátgép ikonon jobb klikk -> a megjelenő helyi menüből Tulajdonságok menüpont -> a megjelenő Rendszertulajdonságok ablak Általános füle:

[link]


Itt megtalálható:

* a processzorod típusa (ami meghatározza, hogy milyen rendszer rakható rá: ha 64 bites a processzor, akkor rakható rá 64 és 32 bites is; ha csak 32 bites, akkor meg csak 32 bites operációs rendszer rakható rá)

* a telepített memória mennyisége

2018. nov. 13. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2018. nov. 19. 17:18
 8/38 A kérdező kommentje:

A 2018.11.12.-én a 90%-ban hasznos válaszadónak üzenem,hogy ez szerint néztem meg,hogy hány bittes a gépem:


Sajátgép ikonon jobb klikk -> a megjelenő helyi menüből Tulajdonságok menüpont -> a megjelenő Rendszertulajdonságok ablak Általános füle


A következő adatokat adta ki:


Rendszer:Microsoft Windows xp

Professional

2002-es verzió

szervizcsomag 3

A termék használatára jogosult

User

76431-640-48499656-23356

Számítógép:

Intel(R)Celeran(R)CPU

550@2.0GHz

1.99GHz.0.99GB RAM

Fizikai Cím kiterjesztése


Szeretném kérdezni,hogy ezek az adatok megfelelőek-e hanem mit tegyek?

2018. nov. 21. 13:38
 9/38 P.O.C. ***** válasza:

A processzor: 64-bit

[link]


Operációs rendszer: 32-bit.

Mivel a 64-bites XP -ből nem is volt magyar nyelvű változat, ezen kívül csak SP2 volt hozzá a legjobb javítócsomag. Egyébként lényegesen hamarabb megszűnt a támogatása.


-------

Tipp:

Ez a gép szó szerint fillérekből fejleszthető lenne.

1 magos Celeron kész rémálom lehet 1 GB RAM-al.

1 GB DDR2 kb 1000 Ft

2 magos LGA775 -ös proci szintén 1000 Ft körül, vagy még olcsóbban is. Attól függ mit támogat az alaplapod. És egyik cseréje miatt sem kell újratelepíteni a gépet.

2018. nov. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:

A processzor adatlapja:

[link]

szerint 64 bites utasításkészlettel rendelkezik, szóval elvileg 64 bites operációs rendszer is felmenne rá jelenleg 32 bites van rajta).


Viszont nincs benne 4 GiB vagy annál több memória (hogy belemenne-e, az határozza meg, hogy milyen gépről/laptopról - utóbbi a valószínűbb, mivel Mobil Celeron processzor van benne - van szó, milyen chipkészlet van benne), így ebben az 1 GiB mennyiségű memóriás formájában nagy jelentősége/haszna nem lenne.

2018. nov. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!