Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mitől van az, hogy mind a...

Mitől van az, hogy mind a router (connect-box), mind a telefon támogatja a 802.11n szabványt és a sebesség, "csak" 70Mbit/s?

Figyelt kérdés
igen tudom ez is jó és nem panaszkodni akarok, csak elméletileg a maximum sebesség a 600Mbit/s, viszont én éjszaka teszteltem mikor nem volt forgalom és közvetlen a router mellett álltam, emiatt érdekel, hogy mi miatt lehet esetleg "csak" ennyi. (ui.:azt nem néztem, hogy milyen csatornán van)
2018. dec. 21. 00:06
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

1. A 802.11n szabvány eléggé tág - sokfajta üzemmódban működhet:

[link]


2. A készülékek leírásában általában adatrátákról értekeznek - ennyivel küld biteket a rádiós interfész a másiknak. Viszont mivel a mobil és a router ugyanazon a frekvencián dolgozik, különböző ütközéselkerülő-technikákat kell alkalmazni - e miatt a programokban tapasztalt adatátviteli sebesség az adatátviteli sebesség fele.


Tehát például egy 802.11n-es szabványú, "egy antennás", 40 MHz-es csatorna-sávszélességű, 150 Mbps-os adatrátájú kapcsolat max 70 Mbps adatátviteli sebességre képes aggregáltan (le+feltöltés).


3. És mindezt még befolyásolják a vételi körülmények.

2018. dec. 21. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!