Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan váltok vezeték nélkülir...

Hogyan váltok vezeték nélküliről vezetékes internetre?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Vezetékes netre akarok váltani. Vettem egy Hama-netkábelt, tudom hogy hova kell bedugni a két végét, de valamiért a gép nem akarja felismerni. Miket csináljak?

2018. dec. 30. 17:58
 1/10 anonim ***** válasza:
Operációs rendszer?
2018. dec. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Windows 10
2018. dec. 30. 20:18
 3/10 CspCsj ***** válasza:

Gondolom router-hez csatlakozol.


Router beállítófelületét eléred?

[link]


Ha nem éred el, akkor a helyi IP címet állítsd át automatikusra.

https://www.youtube.com/watch?v=Axwrc6raHno


Ha így sem jó, akkor talán a kábellel van gond, vagy speciális beállítás szükséges.

Mi a router modellszáma?

2018. dec. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Most az a baj, hogy rámentem a router ip címére, ami behozta az oldalát, bejelentkeztem, majd a WLAN opciónál elállítottam a wirelessről wiredre (vagy valami ilyesmi), nagy hülyeség volt mert most minden eszközt ledobott a netről, és az oldalra nem tudok felmenni. Most nem tudom mit csináljak, mert a router meg nem akar bekapcsolni. Úgy visszapörgetném az időt
2018. dec. 30. 21:36
 5/10 A kérdező kommentje:
A család meg ideges mint a rohadt élet
2018. dec. 30. 21:37
 6/10 CspCsj ***** válasza:

Bocs, hogy nem írtam korábban, de fáradt voltam és elaludtam.


Mégegyszer - mi a router modellszáma? (alján vagy a papírdobozán rajta van)


Mivel minden router beállítása más, így tudni kellene melyikkel dolgozunk.


Ha a Wireless (wifi) üzemmódot átkapcsoltad Wired (kábel) módba, akkor csak kábelen keresztül tudsz már belépni és visszakapcsolni.


Egyébként a router beállításaihoz a kábellel csatlakoztatott gépeden keresztül jutottál el, vagy telefonnal/tablettel léptél be?

2018. dec. 31. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Zte, Zhxn h218n. Úgy jutottam fel rá hogy a wireless wifi-vel rendelkező gépen beírtam az ip címet (192.168.1.1) majd ott átállítottam.
2018. dec. 31. 09:53
 8/10 A kérdező kommentje:
Megpróbáltam a kábellel a netet, de ugyanaz történt: semmi. Ugyanúgy nincs internet. :(
2018. dec. 31. 12:13
 9/10 CspCsj ***** válasza:

A WLAN beállításoknál "Wireless RF Mode" beállítással lehet bekapcsolni (Enabled) vagy kikapcsolni (Disabled) a wifi-t.

Disabled-nél csak kábelen csatlakozva lehet elérni a beállítófelületet.


Ha nem megy, akkor érdemes felhívni az ügyfélszolgálatot, hátha ők is tudnak állítgatni távolról a routeren, - illetve megmondják hogy pontosan mit csinálj.


Végső esetben marad a hátulján a RESET gomb.


Ekkor valószínűleg el fogja felejteni az internetkapcsolathoz szükséges felhasználónevet és jelszót (username-password) szóval ezeket vagy az előfizetés papírjairól tudod meg, vagy az ügyfélszolgálat mondja meg.

2018. dec. 31. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
És ha resetelem akkor az IP címes jelszó (ami user-user volt), vagy maga a rákapcsolódáshoz szükséges jelszó változik meg? És miután reseteltem utána már elérhető lesz az oldal? Vagy utána mi a teendő?
2018. dec. 31. 12:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!