Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ha törlöm a több tízéves...

Ha törlöm a több tízéves Facebook és Gmail fiókomat, mire figyeljek, mit érdemes menteni? Kinek mit mondjak?

Figyelt kérdés

Mindegyiket általános iskola első felében csináltam, Facdbookon nem szoktam megosztani semmit... A telefonszámom is ugyanaz 2006 óta, rengeteg mindenkinek megadva, negyedikes korom óta. Gyakorlatilag ismerőseim Facebookon bármikoregkereshettek vele.


Igen nagy hiba volt a banki dolgaimhoz, az egyetemhez, a magánélethez egy email címet, amit nem egyszer kilesett anyám vagy az öcsém és ÉVEKIg hozzáfértek gyakorlatilag mindenhez. Erre utaznak, hogy belemásznak telefonba, laptopba.


A másik a volt gimis osztálytársaim, akik kilopták a padból a telefonomat is akár, higy mindenhez hozzáférjen. Aki nem először, egy hacker segítségével feltörte vasárnap éjjel a profilomat, a 25 karakteres jelszó, kétlépcsős azonosítás ellenére. Nem tudtam belépni, nyilvánossá tett adatokat, amik nem voltak azok, előző éjjel sem. Lementett beszélegtéseket, az sincs kizárva, hogy üzeneteket is írt. Majd mindrn nyomott eltüntetve és törölve, másnap odaböffentett egy üzenetet, amit csak a Messengerből tudhat. Mert előző este elkezdezt írogatni én meg rendőrséggel fenyegettem.


Gyakorlatilag egy ember életet lehet így töbkretenni, amieg is történt, ki tudja kikhez jutott el, kiknek nem küldte el, ki röhög most rajtam.


Az évek alatt számtalanszor cseréltem jelszót, kínosan ügyleve, hogy sehol se maradhassak bejelentjezve, mégis. Igaz nem hiányzik, volt, hogy 10-14 napig be sem léptem, de sokan csak így tudtak elérni, most meg nem. Képeket nem töltöttem fel, csak egy profilképet, direkt a visszaélések miatt. Tuti már nem egyszer fel raktak volna fel Tinderre is.


Viszont rengeteg fontos adat van, azokat hova mentsem? Nem akarom, hogy meggindolatlanul töröljek és.fontis adatok elvesszenek ezeg n egy napos munka.


De ilyen pszichopatákkal nem lehet mit, aki 2015 nyáron titokban drogot kevert például az italomba, csak hogy röhöghessen rajtam, na ilyenek miatg tűnöl el, de nem örökre! De ezt a csapást egyelőre nem tudom feldolgozni, mindem létező biztonsági szolgáltatás ellenére.


2019. ápr. 4. 16:50
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Nem azt mondtam, hogy ne válts email címet. Ne hagyd használatban azt a régi gmailest semmi esetre sem. Amit javasoltam, hogy ne töröld egyből. Változtasd meg rajta a személyes adataidat és tartsd meg addig, amíg biztos, hogy minden hozzá kapcsolódó fiókot megszüntettél vagy átvettél az új címeid egyikére.


Szopás, ha törlöd az email fiókod, aztán kiderül, hogy regisztráltál vele valahova és az email hozzáférés hiányában kizártad magad abból a fiókból.

2019. ápr. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim válasza:
Én nem eltüntetném a nyomokat, hanem a Rendőrségre mennék velük. Ha valaki képes erre, akkor az nem fog megállni itt hanem megcsinálja az összes többi fiókkal is. Volt itt minden, jelszólopás, visszaélés, fenyegetőzés, lopás és amit el lehet képzelni. Egy főnököm nevében egyszer felrakott valaki egy szexhirdetést, simán kiderítették hogy egy kirúgott manus csinálta az egészet. Kapott 1 év felfüggesztettet. Na a te esetedben már nagyobb lesz a tétel.
2019. ápr. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Adom szavaid. Rendőrség kideríti mindenféleképpen, még ha vpnt is használt(ak).
2019. ápr. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Még ő fenyegetőzött feljelentéssel, vicc... Mikor szembesítettem, hogy ez bűncselekmény és most nem anyámékról veszélek.
2019. ápr. 4. 20:58
 15/16 anonim ***** válasza:
Ne mondj neki semmit mert feljelenthet rágalmazásért.
2019. ápr. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Ez vicc, hogy ez a szemét ezt mind megtette és még ő alrna feljelenteni...
2019. ápr. 4. 22:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!