Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A facebook hogyan fér hozzá,...

A facebook hogyan fér hozzá, a google keresésekhez?

Figyelt kérdés
Például rákeresek egy ruha márkára, vagy egy autóra, és utána csak azok jelennek meg facebook hirdetésekbe.

2019. ápr. 5. 22:02
 1/7 anonim ***** válasza:
a google(gmail) 3. személynek nem kiadva monitorozza a böngészési szokásaid, és ez alapján jelenít meg hirdetéseket az internet bármely pontján.
2019. ápr. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És ehhez én/mi mikor járultunk hozzá? Tudtommal soha nem fogadtam el semmi ilyet, nem mintha ha olyan titkos információim lennének a világ elől, csak egyszerűen idegesítenek a facebook, instagram hirdetések.
2019. ápr. 5. 22:16
 3/7 anonim ***** válasza:

Először amikor megnyitod a google-t, megjelenik egy adatvédelmi tájékoztató. Biztos hogy nálad is megjelent. Kipróbálhatod úgy hogy inkognitó módban nyitod meg a keresőt.


Illetve milyen böngészőt használsz? Ha chrome-ot, olvasd el a névjegynél az ÁSZF-et. Bár én nem olvastam el, de biztos vagyok benne, hogy benne van ez amit tapasztalsz.

2019. ápr. 5. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

"És ehhez én/mi mikor járultunk hozzá?"

Akkor fogadtad el amikor regisztráltál a Facebookra.Van egy jó hosszú szöveg amit felhasználási feltételeknek és adatvédelmi ismereteknek hívnak de azt senki nem olvassa el csak belerakja a négyzetbe a pipát és örül hogy már fenn is van Facebookon.

2019. ápr. 6. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A weboldalakon elhelyezett követők segítségével fér hozzá a Facebook és más oldalak a meglátogatott oldalak listájához.

A Ghostery használatával ezt el lehet kerülni, képes a követőket blokkolni, amióta használom, azóta nincs a Facebookomon releváns reklámpost.

2019. ápr. 6. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Az 5-ös jól mondja, viszont szerintem a ghostery tapasztalatom szerint a beállításaitól függetlenül semmire sem jó. Privacy Badger + Ublock Origin kombót érdemes alkalmazni.


Egyébkén nem a csak a Facebook csinálja ezt, hanem gyakorlatilag minden nagyobb IT cég (pl. Twitter, Amazon). Plusz ha a böngésződ megjegyzi az előzményeket, abba is belelátnak.

2019. ápr. 6. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A Twitter is tele van hirdetésekkel? Azt hittem csak a Zckbrg csinálja ezt.
2019. ápr. 6. 09:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!