Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ha megszeretnék tanulni...

Ha megszeretnék tanulni kriptonpénzt létrehozni, ehhez hova kell mennem? Hol tanítják ezt?

Figyelt kérdés

2019. máj. 8. 18:58
1 2 3 4 5 6 7
 51/69 A kérdező kommentje:

"Ami amúgy működik (már aki belátja hogy nem hülyeség és használja a marketing alapvetéseket"


Én jobban hiszek a kemény munkában mint az úttörősségben és a forradalmian új dolgokban vagy egyéb hangzatos marketingszövegben. Vagy azt is leírják a margeting tankönyvedben hogy kemény munka kell a sikerhez csak az nem elég hangzatos? és ezért felejted ki módszeresen a felsorolásból. Én jobban szeretem a bevált dolgokat. lehet hogy maradi vagyok, lehet nem vagyok forradalmár se de nem hiszek benne hogy csak az lehet sikeres aki az. Nálad a kriptopénz hol új hol forradalom, hogy régi bevált, mikor ép mit akarsz kihangsúlyozni. Mondjuk a köpönyegforgatás is sikeres lehet de azt meg nem szeretem. Így maradok a régi jól bevált technológiáknál. Max. az a régi mai fejlett rohano világunkban ez a régi néhány éves csak. A forradalmak megvívását pedig meghagyom a fiataloknak.

2019. máj. 12. 12:26
 52/69 anonim ***** válasza:

" eleve nem csak e két felhasználási lehetőség van."

Dehogy ez a kettő. Fel tudok sorolni még sok lehetőséget.

Fantázia és képzelőerő kérdése.


"És eleve pénzt miért kéne választási rendszerekhez felhasználni?"

Miért kellene egy választási rendszerben pénznek lennie? :)

De ha lenne is, mi köze lenne a lefizetésekhez?


A blokklánc nem egyenlő a kriptopénzzel, attól még, hogy jelenleg szinte csak kriptopénzek működtetésére használják ezt a megoldást, a pénzektől teljesen idegen területeken is hasznát lehetne venni.

Nem én keverem, hanem te mosod össze a kriptopénzt a blokklánccal, mint a mellékelt ábra mutatja. De nem baj, ez már inkább filozófiai probléma, mint technológiai.


"van sok közös vonás, pl. kitartás nélkül senki se lesz sikeres, a befektetett tudás és munka nem látszik, s a sikereseket mindkét részen szerencsésnek hiszik azok akik nem fektették be a munkát és a tudást. Szóval ezek közös vonások akár off akár online az ügy. A munka nélküli meggazdagodás csak egy mese aminek sokan bedőlnek, majd utána másokat okolnak."


Ebben nagyrészt egyetértünk. Pedig van szerencsefaktor is. Pl. a legutóbbi lottó nyertest meg lehet kérdezni :)


Egyébként miért nem akarsz zöldséges lenni? Jobban érted és jobban is tetszik neked az a a szakma ahogy látom. Te lehetnél az első kriptozöldséges :) Ez is valami új.

2019. máj. 12. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/69 A kérdező kommentje:

"Egyébként miért nem akarsz zöldséges lenni? Jobban érted és jobban is tetszik neked az a a szakma ahogy látom. Te lehetnél az első kriptozöldséges :) Ez is valami új."


Nem tartom helyesnek hogy valaki sok év befektetett munkát feladjon egy másik lehetőségért pusztán azért mert az is jónak látszik.

2019. máj. 12. 12:51
 54/69 A kérdező kommentje:

"Dehogy ez a kettő. Fel tudok sorolni még sok lehetőséget.


Fantázia és képzelőerő kérdése."


Akkor nekem miért csak e kettőből kéne választanom, az miért nem jó amivel ép foglalkozom?

2019. máj. 12. 12:52
 55/69 A kérdező kommentje:

"A blokklánc nem egyenlő a kriptopénzzel, attól még, hogy jelenleg szinte csak kriptopénzek működtetésére használják ezt a megoldást, a pénzektől teljesen idegen területeken is hasznát lehetne venni."


Nem csak lehetne hasznát is veszik. De nyilván ehhez is idő kell. Annyira még a blokklánc technológia se jó hogy villanásszerűen valósuljanak meg a hasznosításai. Azokat bizony létre kell hozni amihez idő kell. Ezért mondják, hogy a jövő. Nyilván ha valaki kitalál olyan technológiát ami azonnal villanásszerűen valósít meg valamit az is nagy áttörés lesz mondhatni forradalom.

2019. máj. 12. 12:55
 56/69 A kérdező kommentje:

"Pl. a legutóbbi lottó nyertest meg lehet kérdezni :)"


Kíváncsi lennék, ha megkérdeznék, ez az első szelvénye e, vagy évek óta lottózik e. Azt hallottam egy fiatal srác nyerte meg, de még akkor is valószínűbb hogy évek óta lottózott előtte minthogy első szelvényével nyerte meg.

2019. máj. 12. 12:56
 57/69 A kérdező kommentje:

"Nem én keverem, hanem te mosod össze a kriptopénzt a blokklánccal, mint a mellékelt ábra mutatja. De nem baj, ez már inkább filozófiai probléma, mint technológiai."


Inkább matematikai és nem probléma csak definiálás. Halmazelméletről van szó. Nem minden rovar bogár de minden bogár rovar.

2019. máj. 12. 12:59
 58/69 A kérdező kommentje:

De mint írtam nekem kriptopénzre van szükségem, akkor is ha a blokklánc technologiának a része a kriptopénz és maga a blokklánctechnologia másra is felhasználható.

Nem én mosom össze a kettőt, hanem egyiknek teljes egészében része a másik, de a másiknak nem része az egyik teljes egészében. Te próbálod folyton belemosni a kérdésbe a blokklánc technológiát miközben maga a kérdés nem arról szól, hanem olyasminek ami annak is a része.

2019. máj. 12. 13:02
 59/69 anonim ***** válasza:

"Én jobban hiszek a kemény munkában mint az úttörősségben és a forradalmian új dolgokban vagy egyéb hangzatos marketingszövegben. Vagy azt is leírják a margeting tankönyvedben hogy kemény munka kell a sikerhez csak az nem elég hangzatos? és ezért felejted ki módszeresen a felsorolásból."


Nagyjából szintén egyetértek, de a kemény munka az alapvető, tehát nem módszeresen hagytam ki a felsorolásból, hanem eszembe sem jutott rá kitérni, mert úgy gondolom, hogy magától értetődő. Az amerikai milliárdosok is azt mondják, hogy egy nap 12+ óra munkával telik számukra még most is, persze másféle kemény munkával, mint például a gyárakban dolgozóké.

Hozzá lehetne tenni a perfektcionizmust is, mert ez szintén a közös jellemzőjük ez a külföldi sikerembereknek és ezt elvárják az alkalmazottaiktól is.

Persze másként gondolkozik a kemény, tökéletes, fél napos munkákról egy milliárdos és egy alkalmazott is, aki sokkal kevesebbet keres. De az alkalmazott előtt is ott a lehetőség (ha igaz) hogy kilépjen, céget alapítson és kemény munkával ő is milliárdos legyen.


"Nálad a kriptopénz hol új hol forradalom, hogy régi bevált, mikor ép mit akarsz kihangsúlyozni."


Ez mikor volt hogy ilyet írtam volna? :) A blokklánc lehetne forradalmi, ha kihasználnák volna a benne rejlő lehetőségeket (pl. az Ethereum nem csak kriptopénz, de a többi lehetőségének kihasználásáról mint dokumentum és szerződéskezelés nem sokat hallani, mert sokakat csak az értéke érdekel és hogy mennyit nyerhetnek vele). Ha nem intézték volna úgy, hogy a blokklánc egyenlő legyen a kriptopénzek fogalmával a legtöbb ember fejében, már minden más is megvalósult volna.

Ez a baj, hogy az átlagembereket (és sok geeket is) csak azért "érdekli" a technológia, mert pénzt lehet vele keresni, ha belefektetnek, a valódi lényeg nem érdekli őket. Az IT-sek között is sok álszent van, aki csak azért propagálja, mert pénz van benne. Pl Kallos youtube csatornáját nézd meg. Elmondta kerek perec, hogy ha leesik az árfolyam, akkor ő eltűnik mindenhonnan, nem olvassa a híreket, a kommenteket sem amíg alacsony az árfolyam, mert őt ne idegesítse ez az egész. Majd visszatér, ha ismét magas lesz az árfolyam. Ha az ilyen emberek nem lennének álszentek, akkor is foglalkoznának a blokklánc témával, ha valahogy 1000 alatt lenne a BTC árfolyam (ez csak egy példa volt).

Pénzként is jó lehetne a blokklánc hasznosítása, de az irány nem jó és nem főleg technológiai problémák vannak vele, hanem alapvető elvi gondok (ezért mint széleskörű, általános fizetőeszköz sem tudtak elterjedni).


"Akkor nekem miért csak e kettőből kéne választanom, az miért nem jó amivel ép foglalkozom?"


Nem tudom, miért csak ebből a kettőből kell választanod. Én csak egy témára írtam két variációt, de ez nem jelenti azt, hogy nincsenek más lehetőségek.


"Annyira még a blokklánc technológia se jó hogy villanásszerűen valósuljanak meg a hasznosításai. Azokat bizony létre kell hozni amihez idő kell. Ezért mondják, hogy a jövő."


Erről már leírtam a véleményemet és hogy miért mondják, hogy a jövő. Attól még ugyanúgy a jelen. A jövő biztos, hogy sok más, újabb dolgot tartogat.


"De mint írtam nekem kriptopénzre van szükségem, akkor is ha a blokklánc technologiának a része a kriptopénz és maga a blokklánctechnologia másra is felhasználható.

Nem én mosom össze a kettőt, hanem egyiknek teljes egészében része a másik, de a másiknak nem része az egyik teljes egészében. Te próbálod folyton belemosni a kérdésbe a blokklánc technológiát miközben maga a kérdés nem arról szól, hanem olyasminek ami annak is a része."


Ez egy evidencia és nem én mosom össze. De csakhogy rájöttél, hogy a blokkláncban adatok vannak tárolva és a felhasználási módja már csak attól függ, hogy ezeket az adatokat pénzösszegeknek, vagy valamilyen más jellegű adatnak tekintjük.


Egyábként honnan is indultunk el? Onnan, hogy szóvá mertem tenni azt, hogy most már sokkal nehezebb egy új kriptopénzt bevezetni és népszerűvé tenni. De ha ezt máshogy érzed, akkor hajrá, a gyakorikerdesek válaszolgatás helyett már csinálhatnád, vagy legalább kereshetnél az interneten hozzá információkat. Mert tudod, a sikeres emberek nem vesztegetik az idejüket, hanem keményen dolgoznak, aminek meglesz az eredménye. Zárd be az oldalt és kezdd el a munkát!

2019. máj. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/69 A kérdező kommentje:

persze másféle kemény munkával, mint például a gyárakban dolgozóké.


nem mindegy hogy kinek a céljaiért dolgozunk kemén munkával. ha mások céljaiért akkor más lesz általa sikeres. bár egy előéptetés is siker de az nem mindig a kemény munkáért jár.


az etheriumot használják, hirek is vannak róla, de aki főleg cak a közmédia hatásvadász cikkit olvassa az nem nagyon fog róla olvasni.


és van sok olyan kriptovaluta még ami nem csak a kapzsiságról és a haszonszerzésről szól, hanem a fejlesztésről, de a blikk erről se fog irni.


az átlag embereket a tanulás nélkül is megérthető cikkek érdeklik, nem is értik a szakmaiságot. de hasznos kriptovalutás se ők fognak létrehozni. de ez megint igaz minden szakmára, az átlag ember nem fogja érdekelni, ha olvas róla nem fogja értni igy megmaradni se fog benne róla semmi. szakmaiság a kulcs, mint minden szakmai dolgot itt is a szakmai dolgok szakembereket érdekelnek, vagy olyant aki szakemberekké akar válni. man még egy érdeklődő amatőr kör is, de ők se az átlagember kategória.


"Nem tudom, miért csak ebből a kettőből kell választanod. Én csak egy témára írtam két variációt, de ez nem jelenti azt, hogy nincsenek más lehetőségek." Dehogynem ép azt hiányoltad hogy nem e kettőből választottam valamit, hanem azzal foglalkozom ehelyett jelenleg is amivel eddig.


"A jövő biztos, hogy sok más, újabb dolgot tartogat." ebben viszont én értk egyet. gyakorlatilag kizártnak tartok olyan jövőt amiben csak egyetlen egy uj dolog lesz, több nem.


"De csakhogy rájöttél, hogy a blokkláncban adatok vannak tárolva és a felhasználási módja már csak attól függ, hogy ezeket az adatokat pénzösszegeknek, vagy valamilyen más jellegű adatnak tekintjük." fel se merült bennem, hogy egy számitógép nem tárol adatot. Az se merül fel bennem hogy a blokláncot tartalmazó sok millió számitógép sem tárol adatot. Még az a számitógép is tartalmaz adatot amiből kivették a winyót. A bisoban is van ugyanis adat.


"Egyábként honnan is indultunk el? Onnan, hogy szóvá mertem tenni azt, hogy most már sokkal nehezebb egy új kriptopénzt bevezetni és népszerűvé tenni. De ha ezt máshogy érzed, akkor hajrá, a gyakorikerdesek válaszolgatás helyett már csinálhatnád, vagy legalább kereshetnél az interneten hozzá információkat. Mert tudod, a sikeres emberek nem vesztegetik az idejüket, hanem keményen dolgoznak, aminek meglesz az eredménye. Zárd be az oldalt és kezdd el a munkát!"


valóban sok kifogást hllottam már s mindig elfelejtem, hogy ezeket nem érdemes megválaszolni mert a kifogáskeresők bármikor készek ujabb kifogást keresni és találnak is. És másra mutogatni is mindig könyebb lesz. te végig azért panaszkodsz, hogy nem használják mások másra is a blokláncot mint eddig s közben ahelyett hogy te magad másra használnád abba kötsz bele aki ép másra készül használni. no comment. "gyakorikerdesek válaszolgatás helyett már csinálhatnád, vagy legalább kereshetnél az interneten hozzá információkat." senki se mondta hogy nem csinálom. "Zárd be az oldalt és kezdd el a munkát!" a siker egyik alapja, hogy önmagunknak parancsolunk s nem hagyjuk hogy mások parancsolgassanak nekünk. parancsolgathatsz nekem, de nem vagy abban a pozicióban hogy hatása is legyen. a siker kezdeti formája lehet az, hogy mások parancsait tesszük meg pénzért, mert ez a más fizet nekünk. tőkegyűjtési célzattal. te fizettél nekem? nem. majd akkor parancsolgathatsz amikor megtetted. és elfelejtesz még egy apróságot is. ez is az internet és itt is elhangoznak értékes hasznos információk. hogy tőled ilyesmi nem hangzott el, hanem csak kötekedni tudtál és kifogást keresni végül ugy utasitgatni, hogy nem fizettél, csakis rajtad múlt.



nem zárom be az oldalt mert egy alkalommal volt már rá példa hogy egy kérdésre valaki értelmesen és hasznosat válaszolt. s ahol egy van ott több is lehet. természetesen ha fizetsz valamennyit akkor tárgyalhatunk erről mert ezesetben is volt haszna a kérdésnek csak nem pont az ami valószinübbnek tünt.

2019. máj. 12. 14:25
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!