Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Meddig tart egy Facebook...

Meddig tart egy Facebook fénykép ellenőrzés? Jelenleg nem tudom használni a Facebook fiókomat! Járt már valaki így? Segítene valaki? "Kérjük tölts fel egy rólad ábrázoló fényképet"

Figyelt kérdés

Ma regisztráltam a Facebookra! Valódi névvel, természetesen valós adatokat megadva. Születési idő, születési hely, név, profilkép, borítókép.

Kb.: 5 perc múlva kiléptetett az oldal hogy "gyanús bejelentkezés" , valami ilyesmi szöveggel. Adjam meg a telefon számomat amire ők küldenek egy kódot és azt küldjem vissza. Ezzel állítólag biztonságban tartják a fiókom! Megtörtént. Megadtam a mobil számon az SMS kódot vissza írtam a kért mezőbe. OK . Elfogadta , jött a bla bla szöveg fiókom biztonságos már! Hurrá! Újra tudtam használni. Rögtön rá is kerestem az egyik ismerősömre mivel azt beszéltük meg hogy FB üzenetben írunk majd beszélni fogunk. Na azzal az erővel ahogy egyetlen azaz egyetlen egy ismerősömet ismerősnek jelöltem azonnal kiléptetett újra, most :

" kérjük tölts fel magadról egy rólad ábrázoló fényképet "

Ne szerepeljen máshol, világos legyen , éles , csak én legyek rajta. OK!

Gyorsan a fal elé álltam csináltam magamról egy fotót, olyasmit mint egy igazolványkép, az arcom közelről elölről teljesen jól látható rajta! Feltöltöttem nekik.

Jött a válasz hogy ellenőrizni fogják és majd értesítést kapok ha kész van , nade mikor?!


Addig nem tudom használni a Facebookot mert az én? Biztonságom érdekében fel van függesztve a fotó ellenőrzés idejére!


Felháborító! Mégis meddig kell várni? Erről semmi infót nem találtam! Mi lesz a következő? Töltsön fel a személyi igazolvány képet? NEM! Azt már nem fogom. Olyan érzésem van mintha kamu szöveggel direkt adatokat gyűjtenének rólunk...


Járt már valaki így?!


2019. máj. 16. 21:24
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Majdnem négy évig használtam a Fb-ot, semmiféle szabálysértést nem követtem el. Legutoljára egy elszáradt, lehullott harmatcseppes falevelet tettem fel. Ez lett közösségellenes viselkedésnek nyílvánítva és úgy jártam, mint te. Ez minősíti a Fb-ot. Vagy változtat a mentalitásán, vagy elvesztíti a felhasználóit és megbukik.


Dühítő, amit veled tesznek, dühítő, amit velem tettek, amit másokkal tesznek, ártatlanul, indok és alap nélkül vagy mondvacsinált alapon szemétkedve és bántva a felhasználóikat. Nagyon sajnálom, hogy szenvedsz tőle, mert aljasság, amit a hatalommal visszaélve művelnek. (Azért az, mert nincs választási lehetőség rajtuk kívül, nincs másik hasonló felület.) De a jó hír: a Fb-on kívül is van élet.


És nem gyűjtenek adatokat, vagy ha igen, nem mennek vele semmire. Az Eu adatkezelési és adatvédelmi szabályok nagyon szigorúak lettek.

2019. máj. 20. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
#11 szerintem csak a facebookon kívül van élet.
2019. máj. 20. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim válasza:
Sajnos manapság már túlságosan is belemásznak az emberek privát életébe! Az e-mail cím természetesen nem elég, telefonszámot is kérnek! Hiszen minden évben van adategyeztetés, nagy a gyanúm arra nézve, hogy a facebook például a telefonszám megadása után az adategyeztetésben foglalt személyes adatokhoz hozzáfér, ergo már ekkor lecsekkolnak! Az már köztudott, hogy lehallgatják a telefon beszélgetéseinket statisztikákat készítenek. A google térképen pontosan visszatudjuk nézni a hely adatainkat, hogy mikor hol jártunk. Gyanítom, hogy az ilyen gagyi okostelók előlapi kamerája is naponta screenel minket, amelyek nyilván megint csak elküldik vagy tárolják dátum szerint ezeket a képeket. Az is elég durva, hogy egy sima androidos alkalmazás hozzá akar férni a telefon névjegyzékéhez. Tulajdonképpen az életünk nyitott könyv. Már akkor elfogadjuk ezeket a feltételeket, amikor regisztrálunk. Ha pedig nem tennénk akkor egyszerűen nem használhatnánk a szolgáltatásokat.
2019. nov. 8. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim válasza:
És ezután milett semmi eredmény ? Mert én már emaileket is küldözgetek a face teamnek de semmi válasz ez kb a 15. fiókom amit függesztenek fel ilyen módszerrel csak az az érdekes, hogy akárhol regisztrálok regisztráció után mikor kezdenék ismerősöket jelölni már kér is számot utánna persze fényképet magamról és utánna pedig tiltva vagyok de a roszabbik eset ha már regisztráció után egyből email cim megerősités előtt még telszámot kér és már elég sok külömböző telszámot megadtam akiét csak lehetett de a vége az lett hogy tiltottak és nemértem hogy mi végett már IP cim blokkoló és átváltoztató progikkal regisztrálok de hiába mert a vége mindig ez.
2020. febr. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
Velem is ez történik most. Esetleg tudsz nyújtani egy kis segítséget ezzel kapcsolatban?
2020. ápr. 9. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
Velem is ez történt ma. Nektek valahogy visszaallt?
2021. ápr. 10. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Szilágyi Zoé Éva válasza:

Sziasztok!

Velem pont az előbb történt. Épp fotókat töltögettem fel viszonylag új FACEBOOK profilomra, tök ártatlan , kiállításrendezős fptókat (emberek képeket tesznek fel falra egy kiállító teremben, saját kiállításomon, semmi aktkép se semmi.) EGYSZERCSAK kiléptet s ugyanezt írja ki mint fent. Küldtem fotót most várok az azonosításra.....

2021. ápr. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
16-os válaszoló vagyok. Képzeljétek nekem visszaállt.:)) Kb. egy napba telt, de most nagyoon boldog vagyok.
2021. ápr. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!