Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Lehet abból valami bajom, ha...

Lehet abból valami bajom, ha Youtube-on szerzői jogi panasztételnél nem a saját lakcímemet, hanem kamu lakcímet adok meg?

Figyelt kérdés

Az a gondom, hogy van egy felhasználó, aki úgy trollkodik velem, hogy a törölt Youtube videóimat visszatölti a csatornájára. Ezeket a videókat szeretném jelenteni és töröltetni szerzői jog bitorlásra hivatkozva, azon belül pedig arra, hogy "Youtube videómat egy másik felhasználó újra feltöltötte." Viszont a Youtube egy csomó személyes adatok kér, hogy adjak meg. A teljes nevemet még meg adom, de a lakcímemet meg a telefonszámomat nem szeretném. Akkor még meg is adnám, ha ez a hülye Youtube nem adná ki a feltöltőnek, aki ellopta a videómat és feltöltötte a saját csatornájára. Nem tudom miért működik ilyen szarul a Youtube rendszere, hogy megküld minden adatot az értesítés keretein belül a felhasználónak, aki ellopta a videómat. Egy trollnak nyílván nem fogom kiadni a lakcímem és a telefonszámom se, ezért gondoltam, hogy kamu címet és telefonszámot adnék meg. Szerintetek lehet ebből bajom vagy mi lehet a megoldás? Ugyanis ilyeneket is be kell pipálni a bejelentéshez: "Jóhiszemű meggyőződésem, hogy az anyag kifogásolt módon történő felhasználását nem engedélyezte a szerzői jog tulajdonosa, képviselője vagy a törvény"; és

∗ "Ez a bejelentés pontos."

∗ "Tudomásul veszem, hogy kedvezőtlen jogi következményekkel járhat, ha ennek a folyamatnak a segítségével hamisan vagy rosszhiszeműen vádolok valakit a szerzői jogok megsértésével."

∗ "Megértettem, hogy az eszközzel való visszaélés a YouTube-fiókom megszüntetését eredményezi."

Szóval értitek nem visszaélésről van itt szó, mert van alapja a bejelentésnek, hiszen a saját videómat ellopta és feltöltötte a felhasználó. De azért tartok ezektől a dolgoktól, hogy "kedvezőtlen jogi következmények", illetve "youtube csatornám felfüggesztése". Ezek alapján kamu lakcímmel és telefonszámmal küldött bejelentés jelenthet problémát? Esetleg van valakinek tapasztalata ebben? Előre is köszönöm szépen a válaszokat!



2019. máj. 31. 18:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Lehet bajod, de van erre megoldás. Veszel egy SIM kártyát az ügy lezárásáig, és megbeszéled egy ismerősöddel, hogy megadnád az ő címét, ugyanis nem a bejelentett lakhelyedet kell kötelezően megadni. De amúgy nem hiszem, hogy érdekelné az ilyesmi a másik felet, lincselni meg főleg nem megy oda.
2019. máj. 31. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Egy trollból mindenesetre kitelik az, hogy nyilvánosságra hozná a lakcímem, miután töröltetem a videókat. Én ettől tartok. Nem értem, hogy mi a fenének küldi el a Youtube neki ezeket az adatokat.
2019. máj. 31. 21:19
 3/4 anonim ***** válasza:
tökfőzelék az elég?
2019. jún. 1. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én nem látok ilyet a bejelentésben, az ezt megtámadó viszontbejelentésnél említ ilyet (mármint hogy ezeket a személyes adatokat az érintett felé is nyilvánossá teszi), de ezt nem neked, hanem a "trollnak" kell(ene) megadni azért, hogy megtámadja a Te letiltási akciódat.


Biztos jó űrlappal kezdtél?

2019. jún. 5. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!