Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » 2019-ben Win 7 vagy Win 10?

2019-ben Win 7 vagy Win 10?

Figyelt kérdés

Tudom hogy jövő januártól megszűnik a Win 7 támogatása!

De én most tervezek gépet összerakni, és nagy dilemma nekem hogy melyik legyen.

6 éve használok 7-et és rettentően megszoktam! A második ok az hogy tudtommal kevesebbet fogyaszt, mint a Win 10, illetve a régebbi játékok (cs go is pl) jobban futnak a 7-en. Ha engem csak a 2019 előtti játékok érdekelnek, és mindenképp 7-et szeretnék, akkor szerintetek érdemes beruházni rá? Egyszer használtam 8.1-et, és az sem tetszett!



2019. okt. 4. 22:40
1 2 3 4 5 6
 1/52 A kérdező kommentje:
Fogyasztásnál a ramra gondoltam elsősorban!
2019. okt. 4. 22:41
 2/52 anonim ***** válasza:
23%
Nem, csakis Win 10. Nem tudom, hogy lehet még Win7-et használni.
2019. okt. 4. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
66%

Confusion, ugy hogy van aki meg Xp-t hasznal.

Semi baja a W7-nek. En sem tervezek valtani rola egyhamar.

Max ha annyira uj hardverem lesz hogy nem lesz ra csak 10-es driver.

2019. okt. 4. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
59%
Semmi*
2019. okt. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
83%

A Windows 10 egy vödör fos, de sajnos az MS nem nyújt támogatást Windows 7 alatt a Kaby Lake-től, illetve Ryzentől kezdve az új procikhoz, vagyis a W7 megy rajtuk ahogy megy, de ha ragaszkodsz a Windowshoz, akkor nem nagyon van választásod.


A Windows 10-zel viszont rengeteget kell mókolni registryben, hogy úgy menjen, ahogy annak kell és még így sem oldható meg rajta minden.


Engem konkrétan a Windows 10 térített el végleg a Windowstól. Ha csak régebbi játékok érdekelnek, talán neked sincs rá semmi szükséged.

2019. okt. 4. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
20%
Win10 és 3 éves gép, 500-as merevlemez, akku beépítve, már új korában megjárta a szervizt (merevlemez csere). Lenovoék "büszkesége"! Akku félórát bir. Rokontól kaptam. Tegyem erre rá a netet? (A másik szintén 6 éves és jó). A másikon maradnak a fájlok? Vagy mégse?
2019. okt. 4. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
31%

Én szeretem a Windows 10-et! Mármint a régi kiadásokat!

Nincs SSD-m és az utolsó Win10 ami élvezhetően megy HDD-ről és nincs tele még több semmire szolgáltatásokkal az a Windows 10 1703.

Ezek utáni Windows 10-ekkel nekem csak a baj volt...

Elég régi és a frissitesek is ki vannak kapcsolva (igen itt ebben még egyszerűen ki lehetett kapcsolni, csak úgy mint a Defendert is).

Eleve intergrált iso-t töltöttem le az nCore-ról és mai napig ezt használom minden gépen itthon.

A játékok is jobban mennek rajta, mert nem eszik meg 8GB-ból 4-et csak úgy mint az újabbak!

Nem mellékesen mentes a processzor lassító patchektől is!

Működnek a Directx 12 és vulkán játékok is, egyedül az új Forza nem megy rajta, mert oda már a frissebb Win10 kell, de ezen kívül az új játékok is vaj simán mennek a CS:GO is és az újabbak is mint a Metro Exodus egy RX480 videókártyával.


De ha neked van SSD-d meg 16GB rammod és egy elég jó proci ami patch-el sem lassul semmit ami bosszantana akkor használd az újat, csak figyeld, hogy ne engedd rögtön újabb főverzióra frissíteni, mert minden hónapban van valami hiba az újakkal... Hagyd, hogy kiforrjon az adott évszakok frissítés!


Windows 7-et én már semmi képen nem hasznalnék! Főleg ha egy mondern videókártyád van!

De például a GTA V is lassabban megy a Win7-en.

Meg a boot idő sem elég jó, lassabban kezeli a HDD-ket.

A 1703-as Win10 egy WD10Ezex winyóval 3 másodperc alatt bebootol egy harmadik generációs i5-el, úgy hogy teljesen áramtalanítva volt a gép!


Remelem segítettem valamit! :)

2019. okt. 4. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 A kérdező kommentje:

És mennyi helyet foglalna a 10? (64 bites pro verzió)

Egy 512gb s Samsung SSD t tervezek venni, és azon lenne akkor a Windows is meg pár játék is. Pl a siege is ami már önmagában 90gb tuti van.

2019. okt. 5. 02:28
 9/52 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 30 GB, de ebben programok is vannak. /win10 pro 64/
2019. okt. 5. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
73%
Játékokat érdemesebb sima hddra telepíteni de 512 GB elég a rendszernek és programoknak is ok photoshop stb. + néhány játék is simán elfér ssd-n amit úgy gondolsz igényli a gyors betöltését pl path of exile nálam. Próbáld ki a Windows 10 et addig nem tudsz róla igazán véleményt formálni míg saját magad nem próbálod ki.
2019. okt. 5. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!