Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » 2019-ben Win 7 vagy Win 10?

2019-ben Win 7 vagy Win 10?

Figyelt kérdés

Tudom hogy jövő januártól megszűnik a Win 7 támogatása!

De én most tervezek gépet összerakni, és nagy dilemma nekem hogy melyik legyen.

6 éve használok 7-et és rettentően megszoktam! A második ok az hogy tudtommal kevesebbet fogyaszt, mint a Win 10, illetve a régebbi játékok (cs go is pl) jobban futnak a 7-en. Ha engem csak a 2019 előtti játékok érdekelnek, és mindenképp 7-et szeretnék, akkor szerintetek érdemes beruházni rá? Egyszer használtam 8.1-et, és az sem tetszett!



2019. okt. 4. 22:40
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:
70%

Ha nem a gyári rendszergazda fiókból csinálod, akkor persze, hogy nem működik

Viszont mivel én azt használom, ezért nekem működik

2019. okt. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 anonim ***** válasza:
70%

Ja, mert az tök normális, ha egy alapból rejtett és letiltott adminisztrátori fiókot kell aktiválni alapfunkciók eléréséhez, ami amúgy jobb is, ha rejtve marad. Van elég biztonsági rés ebben a szarban anélkül is, hogy az hozzáférhető. Plusz arra sem vennék mérget, hogy ez egy végleges és működő megoldás. A MS szereti kipatchelni ezeket a kiskapukat.


Persze, van másik mód is, Enterprise LTSB verziót kell használni, abból majdnem minden ki van gyomlálva, ami az alap W10-et hulladékfossá teszi, csak azt meg megvásárolni nem egyszerű.

2019. okt. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 anonim ***** válasza:
100%
Vistától kezdve a rendszergazda fiók korlátozott, amit a telepítő hoz létre
2019. okt. 17. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 anonim ***** válasza:
72%

Windows frissítéseket nem ajanlott letiltani.


De kicsit vicces, hogy az opr.rendszer a 4GB ramkészletből megeszik 2GB-ot mert éppen a defender, vagy egy update megy. :D Windows 8.1-nél 700-900MB volt foglalva(defender, és update ott is volt). Semmi sem futott altalam a két rendszer alatt. Windows 10-et HDD-s laptoprol futtatom egész gyors.

(Egy 2-3 GB Ram igényes jatekot akarnék futtatni, szarra akadna, mert a kedves opr.rendszer megeszi a ramot)


Ebből tényleg jobb a 8.1 vagy egy 7, csak 8.1-re az AMD nem gyart driver, 7-re meg nincs vga driverem :S. Így kötelezően a 10-hez vagyok kötve.


De ezt leszámítva nagyon jo rendszer lenne a 10-es.

2019. okt. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 A kérdező kommentje:
Már 30 válasz érkezett a kérdésemhez :D ez lassan rekord.. Köszi szépen mindenkinek :)
2019. okt. 17. 16:16
 36/52 anonim ***** válasza:
90%

Szívesen, de ez most 500ft/hozzászólás volt.

Mikor utalsz? :p

2019. okt. 17. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 A kérdező kommentje:
Ha meglesz az 50 :)
2019. okt. 17. 18:33
 38/52 anonim ***** válasza:
16%

Figyelj meg lesz! :D Készülj! 🤔


Windows 10 csak! A linux egy hulladék nem megy rajta semmi játék..... A windows 7 meg csak egy vista sp3...

és az intel is egy rakás szemét.... nem is értem manapság ki vesz intelt egyáltalán -.-“”” skylake++++++++++ kazán mind

meg az android kuka telefonok... a szarszung azt hiszi adhatja annyiért a kaki telefonját mint az apple... remelem csődbe megy

az iphoneon legalább normális egy egyedi rendszer megy

nem egy ilyen opensource kaki ami sose kap frissítést...

2019. okt. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 anonim ***** válasza:
100%
@38 Kétlem, hogy ehhez lenne nagyobb tapasztalatod.
2019. okt. 19. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 MolotovPunk ***** válasza:
78%

Igaz nem vagyok Linuxos,de legújabb Linuxon úgy tudom,futnak már újabb játékok.A win10 pedig továbbra is hulladék félig kész kategória.Bármelyik régebbi Windows mérföldekkel jobb tőle.


[link]

2019. okt. 19. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!