Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » 2019-ben Win 7 vagy Win 10?

2019-ben Win 7 vagy Win 10?

Figyelt kérdés

Tudom hogy jövő januártól megszűnik a Win 7 támogatása!

De én most tervezek gépet összerakni, és nagy dilemma nekem hogy melyik legyen.

6 éve használok 7-et és rettentően megszoktam! A második ok az hogy tudtommal kevesebbet fogyaszt, mint a Win 10, illetve a régebbi játékok (cs go is pl) jobban futnak a 7-en. Ha engem csak a 2019 előtti játékok érdekelnek, és mindenképp 7-et szeretnék, akkor szerintetek érdemes beruházni rá? Egyszer használtam 8.1-et, és az sem tetszett!



2019. okt. 4. 22:40
1 2 3 4 5 6
 51/52 anonim ***** válasza:
100%
WINDOWS 7
2021. okt. 30. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/52 Shaddark ***** válasza:

A Windows 7 által használt cipherek (titkosítási eljárások) szép lassan kikopnak a netről, ezért csak speciális böngészőkkel tudsz majd adott https weboldalakat megnyitni. (Az XP pl. már szinte alig tud valamit is megnyitni a weben, nem kompatibilis már az oldalakkal).

Csak kiegészítésként írom, hogy a memória kezeléssel nagyon sokan nincsenek tisztában.

Amíg a primitív rendszerek csak a futó dolgokra foglaltak memóriát, addig a Win10 már un. "rendszer gyorsításra" is foglal. Ezeket felszabadítja ha szükség van rá. De ha nincs tényleg sokat foglal - mert pl. a hdd tartalmát előtölti hogy ne kelljen berregtetni ha kell ha nem és sok más ilyen gyorsító tárazási opciója van. Ettől úgy tűnhet hogy sokat foglal, de ha indítasz bármit is rajta felszabadítja ezeket az erőforrásokat és átad annyit a futó programnak amennyit az le tud kezelni.

2022. jan. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!