Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Gimp programban ahol két...

Gimp programban ahol két réteg fedi egymást megváltozik egy árnyalattal a kép színe. Megoldható, hogy csak a fenti réteg színe látszódjon?

Figyelt kérdés
Szóval olyan mintha két homályos ablaküveg lenne egymáson és egy másik helyen csak 1 réteg lenne. Az átlátszatlanság minden rétegnél 100 százalék.

2019. dec. 11. 23:06
 1/2 tabaki ***** válasza:
Hát ez elég furcsa, mert sosem tapasztaltam effélét, igaz, hogy még mindig a 2.8-as használom, mert a rendszeremre már nem megy föl az új. Ezen mindenesetre nem sikerült reprodukálni a hibát. Gondolom, a felső réteg is Normál módban van, úgyhogy nem tudom, mi lehet a gond. Ha holnap eszembe jut, ki tudom próbálni a munkahelyi gépem 2.10-esén, de meg kell mondjam, eddig ott sem jött elő ilyesmi. Az lenne a legjobb, ha föltennél valahova (pl. Google Drive) egy ilyen fájlt, hátha azt megvizsgálva ki tudunk okoskodni valamit.
2019. dec. 12. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem maszkolva van a felső réteg, ahol átlátszik, ott kisebb a pixelek alfája mint < 100. Ha a réteg alpha csatornáját törlöd, akkor talán olyan lesz, amilyennek látni szeretnéd.
2019. dec. 12. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!