Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Az Ubuntu mennyire használható...

Az Ubuntu mennyire használható a mindennapokban?

Figyelt kérdés
Korábban sosem használtam Linux alapú rendszert, de a frissen vásárolt laptopomhoz azt adtak alapból. Gondoltam, ha már ott van, nem gyalulom le lendületből, megnézem milyen. És meglepően szimpatikus. Alapvető dolgokra teljesen használhatónak tűnik, tök jó programok vannak a szoftver központban. Egyedül a Libreoffice szokatlan, de rövid Google keresés után abba is sikerült MS betűtípusokat varázsolnom a terminálban. Nem vagyok nagy gamer, de néha játszanék, ezt itt ugye nem nagyon lehet, viszont a többi dologra (irodai alkalmazások, filmnézés, néha videóvágás stb) vannak helyettesítő programok. Erősen vacilálok, mi legyen most, használjam tovább, vagy menjen inkább a Win10. Ti mit gondoltok pro- és contra?

2019. dec. 26. 20:52
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Utorrentet felejtsd el, Windowson sem érdemes használni évek óta, vannak jobb alternatívák, mint pl. Transmission, Deluge, qBittorrent.

Az a uTorrent valószínűleg wine alatt fut.


Ha a neten rákeresel arra, hogy video editor for linux, akkor a népszerűbb videószerkesztőket megtalálod. A fizetős szoftverekről átfogó lista nincs, ilyenek vannak mint ez itt: [link]

2019. dec. 27. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Egész jól használható az Ubuntu a mindennapokban.Ha nem használsz MS Windows specifikus programokat talán még jobb is lehet számodra.Sokáig használtam GNU/Linux rendszereket,de ma már nem váltanám le a Windows-t.


Pro:

-nemigen kell vírusirtó (böngészőben blokkoló azért erőteljesen ajánlott a "Linux" vírustalansága ma már nettó hülyeség,ott is oda kell figyelni mit nyit meg az ember),

-gyors (ez mondjuk szubjektív megérzésem),

-ha kérdésed van elég gyorsan választ kapsz fórumokon,

-könnyű "jogtiszta" rendszert és szoftverkörnyezetet összehozni,

-választható asztali környezet (már akinek van rá igénye,hogy variálhasson ha megunta az aktuálist)...


Kontra:

-hát igen,a játék (de ott a Steam és a Wine is néha egész használható),

-egy LibreOffice-ban készült .docx elég hülyén tud kinézni MS Office-ban megnyitva,

-sokszor egy frissítés után akadnak gondok dögivel (ma már ez se a Windows sajátossága,sőt...),

-nem minden Windows-on futtatható programnak van alternatívája.

2019. dec. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

"A szoftverközpontban lehet valahogy részletesen is keresni?"

A keresőszavakat a leírásban is meg tudja keresni, de én inkább a gugli keresést javaslom, és ha találtál valami érdekeset, akkor vissza szoftverközpontba.


"felraktam az uTorrentet"

Erősen ízlés dolga, de nekem a Transmission vált be. Elsőre fapadosnak tűnik, de ha az ember belemélyed, akkor kiderül, hogy kb. mindent tud, ami kellhet.

2019. dec. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
69%

Ahogy fentebb is említették, ha érdekel a linux és tetszik is, de kell a windows is akkor dual boot. A mindennapokban használható, addig amíg minden hozzádugott hardvert teljes értékűen kezel. Na meg nem kell profi szoftver, abban elég hiányos.

Fájlkezelőnek én a midnight commander helyett a krusadert javaslom. Az mc nekem csúnya, ódivatú. Mondjuk jól jöhet, ha valamiért bedöglött a grafikus felület és fájlokat kell böngészni.

2020. jan. 3. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!