Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Üdv. Hogyan lehet az az...

Üdv. Hogyan lehet az az Excel-ben beállítani, hogy egy számot duplán vegyen az átlagnál?

Figyelt kérdés
PL.: 5-nek és 4-nek az átlaga 4,50. De ha ugyanezt akarom úgy hogy az 5-öst duplázza meg. Így az átlaga 4,75 lesz. De nem akarom, hogy kiírja csak maradjon ott egy 5-ös de duplán vegye! Nem tudom jobban elmagyarázni! :C

2020. jan. 21. 17:50
 1/3 anonim ***** válasza:

Az Excel csak olyan adattal tud számolni, ami rendelkezésre áll. Ha a képletben nem szorzod meg az ötöst hogy duplának vegye, vagy nem hivatkozol olyan cellára amiben az a plusz ötös szerepel, nem fogja figyelembe venni számításnál.


Ugyanakkor [4;5;5] átlaga nem 4,75 - még egy ötös hiányzik belőle. Így iskolai félévhez közeledve kíváncsian töprengek azon, miféle mesteri trükkre készülsz, ami során valakivel elhiteted, hogy jobb jegyeid vannak, mert kamu számokat ad a jegyeid mellé. "De anyu nézd, az Excel is azt mutatja hogy nem állok bukásra!"

2020. jan. 21. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem is erre kell. 35 éves vagyok. Köszönöm a semmit.
2020. jan. 22. 05:39
 3/3 anonim ***** válasza:

Leírtam a megoldást: ha azt akarod hogy egy értéket kétszer vegyen a program, akkor minimum az elvégzendő művelet képtelében kell azt kettővel megszorozni.


Ha A1-ben "5" van és B1-ben "4", akkor az átlagszámítás képlete: =átlag(A1:B1). Ha azt akarod, hogy az A1 értékét duplán vegye, akkor =átlag(2*A1;B1)

2020. jan. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!