Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Proci 40%-on, a memória...

Pisti62 kérdése:

Proci 40%-on, a memória 45%-on miért?

Figyelt kérdés
Miért megy a proci 40%-on,a memória 45%-ön amikor semmi nincsen megnyitva a gépen?Sajnos telepítettem a Win 10-et,azóta teljesen lelassult a gépem!Hivatalosan,szervizben lett telepítve!
2020. márc. 16. 21:34
 1/4 Mr. V. ***** válasza:

A memória 45% azt jelenti, hogy xGB RAM-od, amiből az alap rendszer és ami még épp fut, 45%-ot használ el.

Én Win 7-el 1 böngészővel 10GB RAM-ot is el tudok használni közel 50 megnyitott lappal.


A processzor 40% alaphelyzetben már problémásabb. Feladatkezelőben nézd meg, mi az, ami fut (a folyamatok részen)!


Elképzelhető, hogy a winupdate, indexelés vagy netán a töredezettség mentesítő. SSD-re a mentesítő nem is ajánlott, az indexelést én mindig is letiltottam, semmi értelmét nem látom, nem gyorsul tőle sem a keresés, sem a fájlok elérése. A winupdate is felesleges, mert egy működő gépbe kár folyton belepiszkálni, márpedig az akár naponta telepítget (és ahogy itt olvasom sokak bánatára).


Tehát ha mondjuk 8GB RAM-od van, a rendszer simán lefoglalhat belőle 45%-ot, a processzorhasználatot kéne inkább megnézni mi okozza.

2020. márc. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! A kérdésed rosszul van feltéve,hiszen nem említed,hogy milyen proci és mennyi memória....nyilván ha erősebb/több ,akkor kevesebb a %.os érték,ha gyenge ,akkor több....
2020. márc. 17. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Radeon Software:Host Applicat ... használ 39%-ot!Ez a Win 7-en nem is volt!

WMI Provider Host 14%!Ezek a legnagyobbak és még a böngészőt nem nyitottam meg!

A Laptop:

HP 255 G3 Notebook PC

Processzor AMD E1-2100 APU 1.0 GHz

Memória mérete 4.00 GB (3,47 GB használható)

Ennyit tudtam kiírni!

2020. márc. 17. 20:16
 4/4 anonim ***** válasza:
Nos mivel régi a gép ezért ez a probléma forrása.
2020. márc. 18. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!