Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows 10 telepítés hiba...

Windows 10 telepítés hiba (0x8007025d), megoldás?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Ma rászántam magem egy újabb újratelepítésre. E döntés óta körülbelll 6 óra telt el kínok, szenvedés és csalódottság miatt.


A helyzet:

Van egy pc, amire win10-et szeretnék telepíteni.

A telepítőfile-t ncore-ról szedtem le, eddig mindíg bevált, utánna kiírtam rufus-al egy 8gb-os USB 2.0-ra (fat32, uefi(nem csm), gpt). Bedugtam az USB 2.0-ás portba és megkezdtem a bootot.

Az 1. próba után kiírta ezt: "A windows nem tudta telepíteni a szkséges fájlokat. Lehet a file-ok sérültek vagy hiányoznak. (0x8007025d)".


Fontosabb infók (konfig):

Intel i5-8500

Gigabyte H310M S2V

Kingston 120GB SSD (erre szeretném telepíteni a winfos-t)

WD10EZEX 1TB HDD (jelenleg levan húzva a SATA-ról)


Amit próbáltam:

Lehúztam a HDD-t így csak az SSD van csatlakoztatva, AHCI módba van rakvva.

A gépen a boot control-t átálítottam legacy-ról, uefi-re. Kikapcsoltam a CSM-t. Kikapcsoltam az USB Leagcy Supportot.


Letöltöttem eredeti windows iso file-t a "Windows ISO Downloaderrel". Nem fat32-be hanem ntfs-be írtam ki a prendrive-ra, így már eljutott a telepítő 75%-ig és utánna megkaptam az üzenetet újra.


Nagyon megköszönném a sgeítőkész és nem lenéző válaszokat. Számtalanszor telepítettem winfos-t, ssd-re is, de még ilyen problémám soha nem volt.



2020. ápr. 3. 13:53
 1/3 Mr. V. ***** válasza:

Keresőbe beírod a hiba kódját és ott vannak a megoldások:


[link]


[link]


Eszerint akár RAM hiba is lehet.

2020. ápr. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Memtest86 2,5 óráig futott, 0 hiba.

2020. ápr. 3. 19:18
 3/3 Mr. V. ***** válasza:

Tovább olvastam a jelzett oldalakat...

Volt, aki mégegyszer letöltötte a telepítő anyagot és már végigment.

Volt, aki USB 3.0-s pendrive-al próbálta, hibát írt, USB 2.0-ás 8GB-ossal próbálkozott, végigment.


[link]


Ezen az oldalon is azt írják, hogy a BIOS-ban le kell tiltani az USB 3.0 támogatást és 2.0-ként telepíteni.



Esetleg Legacy módban, nem UEFI-ben felírni a pent.


De mivel több helyen írták a 3.0 problémát, elképzelhető, hogy akkor ez lesz az ok.

2020. ápr. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!