Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi lehet a gond! Miért nem...

Gyakori93 kérdése:

Mi lehet a gond! Miért nem megy a GTA 5-ben a videókártyáim 100%-on? (több info lent)

Figyelt kérdés

Na szóval, a gépem nagy vonalakban:

I7 3770s

16gb 1600mhz ram

Vga GTX 1070 sli (Nem ez a gond az egyszer biztos)

2 Hdd raid 0-ban (ezen van a játék)

Legújabb Nvidia driver

Windows 10 1909 biuld


Valami gond az Nvidia surround és a Nvidia driver-e között lehet?

Mivel ha teljesen ki törlöm a játékot, és újra fel telepítem, akkor egy 10-15 percig teljesen jó.

Kikapcsolt Vsync-el mind a kettő gtx 1070 100% körüli értéket produkál!

A CPU 40%-70% között mozog, úgy hogy nincs cpu limit.

Ram a 16gb-ból 6.5-8.5GB-ot használ.

És az fps 45 körül mozog! Ez az érték 800x600-ban, 1920x1080-ban és 5760x1080-ban is ugyan az! (Természetesen a felbontáshoz megfelelően a VGA kihasználtsága is emelkedik, de sose lépi át azt a bűvös 45 fps-s.

És a vga is meg áll 80% kihasználtság alatt is! Ismétlem, kikapcsolt Vsync-el!


Tulajdonképpen ez a kevés fps már nagyon régóta probléma! Régi Nvidia driver-el is ez volt, az újabbal sem jobb a helyzet!


Néztem a neten rengeteg fórumot, magyart is, angolt is. Néztem videókat a problémára!

Az egyik srácnál az XMP kikapcsolása a biosban megoldotta a problémát, de sajnos nekem nincs ilyen opció! (Asrock z68 extreme3 pro3 alaplap).


Az energia gazdálkodásnál, minden maximumon van! Lassan már le ég a tápegység! Apropó, tápegység! Annak a típusa Thermaltake Toughpower Grand rgb 750W 80+gold!


Úgy, hogy én mindent meg próbáltam! Egyszerűen nem megy! Se egy darab gtx 1070-el, sem 2-vel!


Nem rég cseréltem cpu-t, alaplapot, ramot, új tápegységet kapót, még egy gtx 1070-est! És semmi javulás!


Úgy, hogy kedves barátaim, várom a segítséget, mert ez ki fogott rajtam!


A válaszokat előre is köszönöm!



2020. máj. 8. 18:45
1 2 3
 1/27 Gábor_79 ***** válasza:

Az alaplapot nem írtad, de nem is lényeges, mert nincs olyan, ami két PCI - express foglalattal, mindkettő x16-os módban működne. Amint berakod a második VGA-t, azok x8-as módban kezdenek el működni. Az a processzor, egy energiatakarékosb verzió, alacsonyabb TDP-vel. Amúgy van még pár beállítás a felbontáson kívül. Élsímítás, árnyékok. 7 éve néztem a beállítások hatását annál a játéknál, de van amelyik komoly hatással van a végeredményre.

Még nem használtam sli-t, de kell egy minimális játékoldali támogatás. A rosszul konfigurált RAID vagy hibás tagja hazavágja az egészet. Lassabb, mint egy solo lemez. Bár ezt biztos kimérted. A 15 perces korlátot nem tudom hova tenni.

Mivel az egy 8 éves platform, így már az alkatrészek elöregedéséből is eredhet a bibi.

2020. máj. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Sok fajta hiba lehetőség lehet
2020. máj. 8. 19:19
 3/27 A kérdező kommentje:

A régi alaplap egy Asrock h77m volt, azt le cseréltem erre az asrock z68extreme3 pro3-ra

Egy vga-val is ez a gond,

A felbontás teljesen mindegy hogy mire állítom, mert 45fps-ad le!

2020. máj. 8. 19:21
 4/27 A kérdező kommentje:

Valószínűleg, legalább is amire én sejtem, az az nvidia féle 3 monitors megjelenítés a ludas! De sajnos hiába kapcsolom ki a surround-ot, attól még mindig próblémás a hardver kihasználása, minden más játékban 100% megy a vga, kikapcsolt Vsync-nél!

Úgy hogy a gta5-nek van valami nyügje!

2020. máj. 8. 19:23
 5/27 Gábor_79 ***** válasza:

De az Asrock Z68-as is 8 éves kiadású. Sőt, vannak Vista driverek '11. 8 havi dátummal. Meg XP-hez.

Amikor egyel próbálod, akkor nincs beszerelve a másik? Valami Sli profil kellene.

Ezen az oldalon tesztelik a játékot, egy kicsit izmosabb konfiggal. [link]

Az egész egy HEDT platform.

2020. máj. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Az sli-t ma építettem be, hátha segít a gta-n, de nem, mindkettő vga alíg van kihasználva
2020. máj. 8. 19:29
 7/27 Gábor_79 ***** válasza:
És HB Sli híd kell a surround-hoz. Nem az alap.
2020. máj. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Jelenleg egy natur sli hid van! De nem hiszem az a probléma
2020. máj. 8. 19:32
 9/27 A kérdező kommentje:
Régen egy gtx 1070-nel egy monitoron 1920x1080-on is ez volt
2020. máj. 8. 19:33
 10/27 A kérdező kommentje:
Minden beállítás a kegkissebb-en volt, dx10 dx10.1 alatt is megál 45fps körül!
2020. máj. 8. 19:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!