Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi lehet a gond! Miért nem...

Gyakori93 kérdése:

Mi lehet a gond! Miért nem megy a GTA 5-ben a videókártyáim 100%-on? (több info lent)

Figyelt kérdés

Na szóval, a gépem nagy vonalakban:

I7 3770s

16gb 1600mhz ram

Vga GTX 1070 sli (Nem ez a gond az egyszer biztos)

2 Hdd raid 0-ban (ezen van a játék)

Legújabb Nvidia driver

Windows 10 1909 biuld


Valami gond az Nvidia surround és a Nvidia driver-e között lehet?

Mivel ha teljesen ki törlöm a játékot, és újra fel telepítem, akkor egy 10-15 percig teljesen jó.

Kikapcsolt Vsync-el mind a kettő gtx 1070 100% körüli értéket produkál!

A CPU 40%-70% között mozog, úgy hogy nincs cpu limit.

Ram a 16gb-ból 6.5-8.5GB-ot használ.

És az fps 45 körül mozog! Ez az érték 800x600-ban, 1920x1080-ban és 5760x1080-ban is ugyan az! (Természetesen a felbontáshoz megfelelően a VGA kihasználtsága is emelkedik, de sose lépi át azt a bűvös 45 fps-s.

És a vga is meg áll 80% kihasználtság alatt is! Ismétlem, kikapcsolt Vsync-el!


Tulajdonképpen ez a kevés fps már nagyon régóta probléma! Régi Nvidia driver-el is ez volt, az újabbal sem jobb a helyzet!


Néztem a neten rengeteg fórumot, magyart is, angolt is. Néztem videókat a problémára!

Az egyik srácnál az XMP kikapcsolása a biosban megoldotta a problémát, de sajnos nekem nincs ilyen opció! (Asrock z68 extreme3 pro3 alaplap).


Az energia gazdálkodásnál, minden maximumon van! Lassan már le ég a tápegység! Apropó, tápegység! Annak a típusa Thermaltake Toughpower Grand rgb 750W 80+gold!


Úgy, hogy én mindent meg próbáltam! Egyszerűen nem megy! Se egy darab gtx 1070-el, sem 2-vel!


Nem rég cseréltem cpu-t, alaplapot, ramot, új tápegységet kapót, még egy gtx 1070-est! És semmi javulás!


Úgy, hogy kedves barátaim, várom a segítséget, mert ez ki fogott rajtam!


A válaszokat előre is köszönöm!



2020. máj. 8. 18:45
1 2 3
 11/27 Gábor_79 ***** válasza:

Az általam küldött link következő oldalán, ha lapozol, egy táblázatban vázolják a feltételeket. Én is csak onnan láttam most. Oldal közepe:

[link]

HB (high bandwidth) bridge: 5 pipa

2020. máj. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
Gta 5 low gpu usage! Ezzel a nével ha rákerestek youtube-on. Akkor van egy pár videó, ahol a gpu használat eléggé instabbil!
2020. máj. 8. 19:36
 13/27 A kérdező kommentje:
Igen ezt a táblázatot én is néztem! De mint mondtam nem az sli a probléma! Mivel ez egy vga-val is meg van ez a hiba
2020. máj. 8. 19:37
 14/27 Gábor_79 ***** válasza:

Másnál is előfordult ugyanez a 45 fps limit. A válasz:

game exe file --> right click --> properties --> compatibility --> disable full screen optimalizations

indítófájlra jobb klikk > tulajdonságok > kompatibilitás fül > és ki kell pipálni a teljes képernyős optimalizálások letiltását

2020. máj. 8. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:

Ezt még nem próbáltam, most jelenleg nem tudom ki próbálni ezt, mivel most nem vagyok gép közelben! De amint ki tudom próbálni, írok mik a fejlemények!

Addig is köszönöm a válaszod!

2020. máj. 8. 19:45
 16/27 Gábor_79 ***** válasza:
Többeknek bevált, úgyhogy reménykedek.
2020. máj. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:
Én is, jó lenne már stabil 60fps-el játszani! Normális értékelhető grafika mellett!
2020. máj. 8. 19:49
 18/27 A kérdező kommentje:

Most reggel így gyorsban ki próbáltam, sajnos ez a beállítás nem hozott eredményt.

Még ki próbáltam a geforce experience játékoptimalizálós programot, és ezzel sem jobb a helyzet!


Viszont ma, többet nem tudok a gépel szórakozni, mert egész napos munka lesz, majd csak este, sötétedés felé, tudok gépközelben lenni, hogy tovább próbálkozzak!


Ha esetleg tudsz még valami tanácsot adni, akkor azt szívesen elfogadom! 😁


Esetleg ha minden kötél szakad akkor jövőhéten újra telepítem a windows-t is!

De sajnos nem túl sok reményt fűzök hozzá, mert némelyik forumon ez sem volt megoldás a hiba jelenségre!

2020. máj. 9. 07:25
 19/27 A kérdező kommentje:
Még azért annyit fested ki tudod próbálni hogy átalakítom a windowst a másik merevlemez és arról futó játékot
2020. máj. 9. 08:09
 20/27 A kérdező kommentje:

Bocsi véletlen küldte el a választ!

Este még annyit ki fogok próbálni, hogy egy másik merevlemezre feltelepítek egy windows-t, és arra felteszetem a gta-t.

Ha ez meg oldja akkor mindenképp újra telepítem az egész rendszert!

2020. máj. 9. 08:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!