Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért indult el a BIOS frissít...

Miért indult el a BIOS frissítés az új gépen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kétségbe vagyok esve... A vadiúj, kb. 1 hónapos notebookom bekapcsoláskor elkezdett BIOS frissítést csinálni. Folyton azt írja, hogy sikertelen, és aztan újraindítja az egész frissítést, már legalább egy órája. Hozzá nem értőként kicsit utánaolvastam, hogy mégis mi ez, és őszintén szólva, a frász jött rám, hogy akár el is veszthetem a gépet...


Tudnátok ajánlani valamit, hogy mit lehet csinálni ilyenkor, vagy épp mit ne csináljak semmiképp sem?


Előre is nagyon köszönöm!



2020. máj. 17. 15:50
 1/8 P.O.C. ***** válasza:

A legtöbb alaplap, illetve laptop ma már rendelkezik védelemmel félre sikerült BIOS frissítés esetére.


A te gépedhez pl. itt találsz leírást: [link]


Vagy a szervizbe is megcsinálják hamar.

2020. máj. 17. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! Az a baj, hogy nem lehet kikapcsolni a gépet. Semmire nem reagál, csak ezt a frissítést csinálja újra meg újra, mindig sikertelenül.

Próbálnék csinálni Recovery Flash Drive-ot, de nincsen másik HP gép a családban, így sajnos ez sem megoldható... Ma nagy szükségem lenne a gépemre, teljesen tanácstalan vagyok.

2020. máj. 17. 17:06
 3/8 P.O.C. ***** válasza:
Nyomd hosszan a bekapcsoló gombot. Végső esetben szereld ki az aksit (ha nem integrált). Ha igen, akkor szerviz, mert te nem bonthatod meg.
2020. máj. 17. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 P.O.C. ***** válasza:

"Próbálnék csinálni Recovery Flash Drive-ot, de nincsen másik HP gép a családban, így sajnos ez sem megoldható."


Szerintem ahhoz nem kell HP gép, bármilyen laptop vagy asztali gép megfelel.

2020. máj. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

BIOS frissítést nem lehet 'véletlenül' elindítani..

Ha valóban bios frissítés megy akkor semmit se ér a "Recovery Flash Drive".


Biztos hogy nem windows frissítés akadt el..???

2020. máj. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


P.O.C.:


Igazad volt, nem nyomtam elég hosszan a gombot kikapcsoláskor. Végül legalább ez sikeres volt.

A Recovery Flash Drive-val csak az a problémám, hogy a HP oldaláról leszedett szükséges fájlt nem merem futtatni ASUS/Toshiba gépen, nehogy valami galibát csináljon... És a drive-hoz úgy láttam, szükség van erre (kipróbáltam). ...vagy alaptalan a félelmem?



22:39-es válaszoló:


Utánaolvastam, és a HP gépeknél ez automatizált folyamat lenne, gyári beállítás.

A HP oldaláról tájékozódtam, ott ajánlották a Recovery Flash Drive-ot.

Nagy betűkkel látható a kijelzőmön, hogy BIOS Update. Nem értek az informatikához, de ha ez olvasható, akkor szerintem nem egy egyszerű Windows frissítésről van szó... De kérlek, javíts ki, ha rosszul gondolom, tényleg nem vagyok képben.

2020. máj. 19. 18:58
 7/8 P.O.C. ***** válasza:

Ha tényleg ilyet ír ki, annak köze sincs a Windowshoz.

Ez csak egy recovery USB készítés, nem falsh -el semmit, sehova csak megcsinálja a pen drive -ot. Amúgy meg meg vannak ezek írva rendesen. Egyik flash progi sem olyan ostoba, hogy idegen BIOS -flash -eljen nem megfelelő hardverre. Ez nem a 90 -es évek informatikája már, minden bolondbiztosra van csinálva.

2020. máj. 20. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
P.O.C.: Rendben, köszönöm a válaszaid! Megpróbálom még egyszer, aztán maximum marad a szervíz.
2020. máj. 21. 01:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!