Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Van valamilyen módszer arra,...

Vlaci87 kérdése:

Van valamilyen módszer arra, hogy mkv fájlba beágyazott sup formátumú feliratot hogyan lehet srt formátumra konvertálni? Keresgéltem, de csak olyan megoldásokat találtam, amik különálló fájlokra vonatkoznak, beágyazott fájlokra nem találtam.

Figyelt kérdés

2020. jún. 7. 21:27
 1/5 anonim ***** válasza:
57%

MkvExtractGUI segítségével szétszeded az mkv fájlt, és máris van különálló sup fájlod.


Azt érdemes észben tartanod, hogy ahogy a korábbi, DVD-knél használatos vobsub, ez is kép formájában tárolja a feliratokat, azaz a "konvertáláskor" karakterfelismerő fogja vizsgálni. Ezek sok hibát szoktak véteni, különösen magyar ékezetes karaktereknél, így a kész feliratot érdemes alaposan átnézi, meg szövegszerkesztőben is megnyitni, és helyesírás-ellenőrzőt futtatni rajta.

2020. jún. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 CspCsj ***** válasza:

Subtitle Edit-tel is próbálkozhatsz:

[link]

(közvetlenül az MKV-ből szoktam kiszedni a feliratokat, persze hogy a karakterfelismerés milyen pontos - az majd most kiderül)

2020. jún. 8. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 kkovax38 ***** válasza:
47%
2020. jún. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A Subtitle Edittel sikerült kinyernem a feliratot. Most már csak azt nem tudom, hogy utána hogyan tudom az srt-re konvertált fájlt visszaágyazni az MKV-ba?
2020. jún. 8. 16:32
 5/5 anonim ***** válasza:

MKVToolnix a standard MKV készítéshez. Ezt nem lett volna nehéz kideríteni.


Belehúzogatod a cuccokat, beállítod, amit esetleg akarsz, és egy gombnyomásra csinálja is.

2020. jún. 8. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!