Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A DOS korában miért nem...

A DOS korában miért nem vártak az emberek, hogyan terjedtek úgy el a számítógépek?

Figyelt kérdés
Miért érte meg egy embernek akkoriban megtanulni egy hosszu könyvböl a gép nyelvet hogy egyáltalán lehessen használni a gépét ahelyett hogy várt volna még a jobb használhatóbb gépek és operációrendszerek jövetelére? Ma sem használ rögtön mindenki elektromos Teslakat hisz még kiforratlan az elektromosautó technológiája, nem?

2020. júl. 6. 08:36
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

"netflix spotify facebook youtube instagram snapchat twitter photoshop skype messenger gdrive"


Sőt kapaszkodj meg, ezek a szolgáltatások Windows 3.1-re sem voltak, se 95-re, 98-ra, stb... Pedig ezek már mind grafikus os-ek voltak. Szóval ordas nagy bukták vannak az érvelésedbe...


Bár szerintem a kérdező troll, nem akarom elhinni hogy valaki ennyire buta legyen.

2020. júl. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként szerintem troll. Jobb ha nem etetjük.
2020. júl. 6. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
A témát lezárom
2020. júl. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Jól van én kérem hogy ne válaszoljatok tovább de gondolom akkor csak én nem értem hogy hogyan lehetett akkoriban idöt tölteni egy gépnél, jó én hibám. Az érvelésem pedig szerintem jó volt de akkor lehet a régi windowsokat is be kellet volnaa vennem.
2020. júl. 6. 09:50
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
Csak te nem.
2020. júl. 6. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

Én dolgoztam is DOS-os gépekkel. A te logikáddal be kellett volna zárni a boltot, és várni 10-20 évet pl. az XP-re?

Gratulálok. :)))

2020. júl. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
Akinek bármikor, akár 30 éve számítógépe volt, alig lehetett elmozdítani mellőle, bármilyen rendszer is futott rajta. Nekem egy ZX Spectrum nevű gépem volt (a már említett ZX81 utóda) 48 KB (kilobyte) RAM-mal, és ez volt az erősebb változat. Imádtam. Pedig nem hogy DOS, de semmilyen operációs rendszer nem volt rajta, csak egy BASIC interpreter, ha ez mond valamit, nézhetsz YouTube-videókat ezekről, és a programokat kazettáról lehetett betölteni, ami kb. 5 percig tartott. A tévét használtam megjelenítésre. Ez is rohadtul drága volt, mai áron kb. fél-1 millió Ft, és az osztályban csak nekem volt számítógépem. Programokhoz csak másolással lehetett jutni pl. klubokban. Szóval nem kell lenézni semmit, ami régi, legyen az fekete-fehér tévé (ami szintén drága volt), vagy pl. egy Lada.
2020. júl. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

Áhh értem már. Szóval a kérdésed arra vonatkozott, hogy "netflix spotify facebook youtube instagram snapchat twitter photoshop skype messenger gdrive" nélkül kire használható egy PC.


Ez alapján én is azt feltételezem, hogy borzasztó fiatal lehetsz és gyakorlatilag az első rendszer amit láttál (esetleg használtál is) az maximum winxp-win7 egy szélessávú internet társaságában.


megközelítem a te szemszögedből:

- lehetett rajta játszani (most lehet már "gyagyinak" tűnik a grafika, de hidd ell, a maga idejében, alternatíva nélkül, több órás szórakozást tudott nyújtani).

- munkára is használták (szintén leegyszerűsítve: adatfeldolgozás, tárolás, különböző adminisztrációs feladatok, de amit lehetőség nyílt rá a szakdolgozatot is azon írták az emberek)


tehát az általad említett szolgáltatások előtt is volt élet, sőt, utána is, mivel speciel ezek közül én pl csak a youtube-ot meg néha a photoshopot használom.


és a munkámból fakadóan technikailag egy parancssoros gépen is el tudnám végezni a többségét, mert nem igényel grafikus felületet :) az más kérdés, hogy egy jó IDE azért nagy segítség.


tehát régen is volt élet és lehetett használni ezeket a rendszereket :) vígan elvoltam vele

2020. júl. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
Te ezt képes voltál bepötyögni egy ósdi billentyűzeten valami monitort bámulva, mikor várhatnál egy pár évet a gondolatvezérlésre, és a képeket közvetlenül az agyadba küldő gépre, hogy ki se kelljen nyitnod a szemed az ágyon fekve? Megtanultad (legalább nagyjából) a gombok elhelyezkedését? Azta! Meg kattintasz is azzal az izé... egérrel?
2020. júl. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező. Eszembe jutott egy közmondás, ami nagyjából aktuális a kérdésedre:

"Ha nem szóltál volna, bölcs maradtál volna."

2020. júl. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!