Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Aki ért a TeamViewer-hez...

Aki ért a TeamViewer-hez válaszolna pár kérdésemre?

Figyelt kérdés
Szóval a fő kérdésem az lenne,hogy ha én valakitől távsegítséget kérek TeamViewer programon keresztül ő csatlakozik a számítógépemre, úgy addig bármilyen adathoz hozzá tud férni a gépről? Illetve ez a hozzáférése csak addig van, amíg a Teamwierben meg nem szakítjuk a hozzáférést? Tehát azután már nem tud belépni a gépembe, csak ha én engedem neki?

2020. júl. 6. 08:22
 1/4 Morzsi007 ***** válasza:
Hogy a gépedre tudjon csatlakozni, meg kell adnod a teamviewer azonosítódat meg egy jelszót, amit szintén generál a program, vagy megadsz egy tetszőleges jelszót. Fájlátvitel is lehetséges, ha engedélyezve van, ha nem akarod, akkor nem fogja látni a fájlokat. Ha már nem akarod, hogy rátudjon csatlakozni a gépedre többet az illető, elég a jelszót megváltoztatni, vagy letörlöd az egész programot.
2020. júl. 6. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Morzsi007 ***** válasza:
49%
Természetesen megszakítható a kapcsolat bármikor. De, ha el van mentve az illetőnek a csatlakozáshoz szükséges azonosítód és jelszavad, ő látni fogja mikor van bekapcsolva a géped és könnyedén tudna csatlakozni. Ezért célszerű a jelszót megváltoztatni, ha nincs szükség már távsegítségre.
2020. júl. 6. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Amíg a gépedre csatlakozik, olyan mintha odaengednéd a géped elé.

Vagyis mindenhez hozzá tud férni. Viszont Te is látod hogy mit csinál éppen. (Szemben pl. a Távoli Asztallal, mert az Téged kijelenkeztet a csatlakozás idejére.)


Minden indításkor új jelszó generálódik, amit Te adsz meg a partnerednek. Tehát ha nem kepja meg az újabb jelszót, a régivel nem tud hozzád csatlakozni.


Van lehetőség állandó jelszó megadására is. Ezt a távoli program meg is tudja jegyezni. Ez például távfelügyelet esetén hasznos. Én ezt a saját gépeimhez használom, és egy-két olyan ügyfélnél, aki megbízik bennem. Nekik viszont nem a rendszerrel indul a Teamviewer, hanem ők indítják el, amikor szükséges. Így én is csak akkor tudok "kotorászni" a gépükben, ha ők engedik.


Ezt az állandó jelszavas megoldást alkalmi segítségkéréshez nem is javaslom!

És a Teamviewer automatikus indításást is letiltanám. Ha gond van, indítod ikonról.

2020. júl. 6. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha mindkettőtöknek win10-e van akkor inkább használjátok a beépített 'Gyors segítség' funkciót/programot, aminek az az előnye hogy kevesebbet tud (nem tud távfelügyelet, fileátvitelt).
2020. júl. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!