Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen tabletet és programot...

Milyen tabletet és programot ajánlotok digitális rajzoláshoz?

Figyelt kérdés

El szeretnék kezdeni komolyabban digitálisan rajzolni, (eddig még csak telefonon is elérhető rajzos alkalmazásokat használtam) , de nem szeretnék rajztáblát venni, mert annak nincs kijelzője. Ipad Pro-ra (még ezt ajánlottak sokan + a Procreate programot) meg nincs pénzem. Ezért gondoltam, hogy vennék csak erre a célra egy olcsóbb tabletet, amin egy Procreate-hez hasonló programot tudnék használni. Tudnátok ajánlani ehhez jó tabletet és rajzos programot? Illetve, milyen rajzolós tollat ajánlotok és azt lehet-e kapni tablethez?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2020. aug. 30. 19:57
 1/3 anonim ***** válasza:
21%
Wacom one vagy ipad+pencil. Mindkettő kb 150k.
2020. aug. 31. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A Wacom rajztáblák nem mind fekete kijelzősök? Olyat nem szeretnék, azért gondoltam egy egyszerű tabletre. Az Ipad pedig nagyon drága, azt nem akarnék venni.
2020. aug. 31. 07:50
 3/3 anonim válasza:

A kijelzős tabletek drágák. En nem ajánlom azokat. Ha van számítógéped, amiben van minimum 8gb ram, akkor inkább azon rajzolnék. Legalábbis én a laptopomon szoktam.

Van egy wacom rajztáblám kijelzö nélkül. Ez volt 90€. Amikor megvettem kaptam hozzá szoftvert is. Clip Studio Paintben rajzolok. Kell pár óra, hogy hozzászokj, de azután olyan egyszerűen megy a rajzolás, mintha kijelzön rajzolnál.

Egyébként én sem rajzolok régóta így. Ha esetleg érdekelnének az eddigi munkáim (összesen 3 :D ), akkor írj privátot, és ellinkelem.

2020. szept. 6. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!