Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Netbookra melyik Windows...

Netbookra melyik Windows verziót érdemes telepíteni?

Figyelt kérdés

Nemrég vettem használtan egy MSI netbookot, jelenleg Win10 fut rajta. Sajnos piszok lassú a gép ezzel a rendszerrel, akármit csinálok. A müszaki állapota szinte kifogástalan, nem hiszem hogy bármi hardveres gond lenne, a vinyó is még 98%-os kondícióban van. Érdemes lenne visszaváltani Windows 8.1-re vagy 7 Starterre? Azt tudom, hogy a Win8 elvileg tabletszerű, gyengébb speckós eszközökre is optimalizálva lett, és annak még támogatása is van. 7 Startert csak végső esetben tennék fel, XP-t semmiképp.


A hardver:

-Intel Atom N450 2x1.66 GHz

-Intel GMA 3150 integrált videokari

-1GB (hamarosan 2GB) DDR2 667MHz RAM

-250GB 5400rpm merevlemez (ha van értelme, ezt is cserélném SSD-re)



2020. szept. 6. 12:37
 1/6 anonim ***** válasza:
76%
En meg Windowst semmikepp. Egy bongeszo vigan megeszik 2GB memoriat. Tessek matekozni, hogy fogod tudni hasznalni.
2020. szept. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Erre én nem tennék semmilyen Windows-t. Az 1 GB Ram gyakorlatilag semmire nem elég.

Próbálj ki egy Linux Mint-et XFCE vagy MATE felülettel.

2020. szept. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
34%

Pont a napokban volt egy ilyen kérdés: https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__hardverek__..


Megveszitek ezeket az Atomos vackokat, és csodálkoztok, hogy döglassúak. Tudod, voltak a '90-es években azok a billentyűzetes karórák, nagyon menő volt, hogy tudtad nyomkodni az órád. Na, abba tennék Atomot, meg esetleg a zsebszámológépbe, másba nem.

2020. szept. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ne mar az egysegsugaru felhasznalo legyen a hibas, mert buntetlenul arulhatjak ezeket a hulladekokat...
2020. szept. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Tisztában voltam vele, hogy nagyjából mire lehet számítani egy Atomos gép esetében. Hirtelen szükségem lett egy nagyon hordozható, de PC-s környezetű eszközre (tehát a táblagép nem játszott), gyorsan döntöttem. Inkább akkor voltam igazán hülye, amikor az volt az első dolgom vele, hogy Win10-et pattintsak rá. Igaz, hogy ez csak a 32 bites verzió aminek papíron bőven megfelel ez a gép is, de a gyakorlat sajnos egy másik dolog...
2020. szept. 6. 13:52
 6/6 anonim ***** válasza:
Márpedig mással sem nagyon lesz gyorsabb. Én meghagynám.
2020. szept. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!