Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Van lehetőségem automatikus...

Van lehetőségem automatikus mentést készíteni egy céges szerveren lévő excelről?

Figyelt kérdés

Van egy raktározási táblánk (amit a ti segítségetekkel tudtam összerakni, ezért ezúton is hála :D ), ami nagyon jól beválik.

Havi szinten készítünk új táblát, addig egy táblába vezetjük kimenő-bejövő forgalmat.

A gondom az, hogy ebben az egy hónapban bárki bármikor bele tud visszamenőleg nyúlni, akár a másik műszakban dolgozó kolléga is, ergó ha nekem ma készlet vagy kasszahiányom van, akkor átírom a tegnapi kolléga által beírt adatokat, és hipp hopp már neki van hiánya.

Első körben lapvédelemre gondoltam, de ezzel az a bajom, hogy nem akarok mindennap belépkedni és lezárogatni az adott napot, nem szeretnék magamnak többletmunkát csinálni.

Ezért gondoltam arra, hogy csinálhatna az excel 24 óránként egy biztonsági mentést (mindig külön fájlba), amit a telepen lévő kolléga nem ér el, és ha valahol eltérés van, akkor ezen ellenőrizhetőek a dolgok.

Ez megoldható? Vagy van esetleg működőképesebb ötletetek a problémára?



2020. szept. 9. 15:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem excellel, de akár windows kliensen feladatütemezővel időnként végrehajthatsz egy biztonsági mentés vagy szinkronizáló programot, de akár lehet egy sima másolást készítő parancsfájl is,a kérdés, hova akarod rakni, mik a lehetőségeid.
2020. szept. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Teljesen mezei felhasználói környezetet képzelj el: Kis 30 fős cég vagyunk, én építettem minden IT rendszerünket a kis kezemmel és a Google segítségével, tehát teljesen szabadon mozgunk. :)

Köszönöm ránézek ezekre a megoldásokra!

2020. szept. 9. 15:28
 3/14 anonim ***** válasza:

Ha anyagi vonzata is van, akkor ezt már valamilyen valódi adatbázisos környezetben illene csinálni, legalább MS Access szintjén.

Ha mindeképp Excel, akkor például lehet olyat VBA szkriptben, hogy a lap változtatásakor (mikor beírunk vagy átírunk valamit) mondjuk vezessen egy külön log fájlt, hogy mikor, hol, milyen változtatás történt.

[link]

De ez csak egy lehetőség a sok közül.

2020. szept. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

..Vagy a workbook-nak van Open és BeforeClose eseménye, azok valamelyikébe is írható szkript, ami dátumtól vagy időtől függően csinál egy ".SaveAs" hívást.

[link]

[link]

[link]

2020. szept. 9. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Kérdező,azért írtam ezt, egy robocopy parancs bat fájlba megoldja a másolást.

Csak mintának ilyesmit beraksz, de szerintem lehet csinálni dátum szerinti mappákat a mentési helynek vagy fájlnak.. nekem nem kellett..

ROBOCOPY \\SERVER\mappa C:\backup\ /MIR /LOG:c:\backup\log.log



A windowban meg a vezérlőpultban ott a feladatütemező

[link]

A lényeg hogy a megfelelő jogosultságú felhasználó legyen..


, a lényeg ,hogy kell egy vbs script is pl ezzel a tartalommal: (fájlnevet értelemszerűen átírod).


Set WshShell = CreateObject("WScript.Shell")

WshShell.Run chr(34) & "C:\scripts\backup\raktar.bat" & Chr(34), 0

Set WshShell = Nothing



Ebben az a jó, semmi extra programra nincs szükség.

2020. szept. 9. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Uhh, ez nagyon jól hangzik.

Ha megcsinálom a VBA szkriptet, akkor el tudom valahogy érni azt, hogy beazonosítsa, hogy ki szerkesztette az adott mezőt? Pl.: ha csinálok több felhasználói fiókot az adott eszközre amit a telepen használnak, és amikor szolgálatváltás van, akkor átlép a másik fiókatba?


Az Access-t soha életemben nem nyitottam még meg. Ránézek azért, hátha valamit meg tudok oldani belőle házibarkácsba.

2020. szept. 9. 15:40
 7/14 anonim ***** válasza:
Közben látom más hozzászólás is volt, érdekesnek tűnik..
2020. szept. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ld.: #3
2020. szept. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Most így van pár megoldás előttem, megnézem, hogy melyik a nekünk való, köszönöm az eddigi segítségeteket :)
2020. szept. 9. 15:43
 10/14 A kérdező kommentje:

Jól értem, hogy a .bat megoldásnál, létrehozok notepaddal egy általad leírt .bat fájlt, és azt elindítgatom feladatütemezővel?

Hát ez pofátlanul egyszerű.:D

2020. szept. 9. 15:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!