Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows 10 Home legálisan...

Windows 10 Home legálisan mennyiért kapható? És honnan tudom hogy legális?

Figyelt kérdés

Az árban állítólag nagy a szórás.


Ez pl. vajon legális, valódi?


Emag, de bolgár a forgalmazó úgy látszik.

[link]


Ilyenkor a telepítőt hogy kapom meg?


Köszönöm!



2020. okt. 10. 12:55
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
74%
Ha valamit tizedáron adnak, akkor érdemes óvatosnak lenni.
2020. okt. 10. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 A kérdező kommentje:

Én is így gondolom. Csak az EMAG talán nem forgalmaz illegális vagy nem megbízható terméket.

Azt feltételezném.

2020. okt. 10. 13:00
 3/43 anonim ***** válasza:
100%

Windows 10 esetében ha valami olcsó, akkor fel nem használt (nem aktivált), újraértékesített kulcsokról van szó, nem rögtön átverésről

Azért nincs tényleges kockázata az ilyen vásárlásnak, mert ha nem működik akkor legfeljebb veszel másikat. Ha pedig direkt ilyen kulcsot akarsz venni, akkor egészen az 1500* forintos határig le tudsz menni.


* Én legalább 10 ilyen kulcsot vettem már az elmúlt években, mind működik most is.

2020. okt. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
100%
Prohardveren valamikor hirdettek leselejtezett gépekről való Windows 7 Pro OEM licenceket néhány ezer forintért, nem tudom van-e még. EU tagállamokon belül ezt újra lehet értékesíteni, szóval legális. Ezt akkoriban lehetett Windows 10 Pro-ra upgradelni. Volt róla számla és kaptam OEM matricát is.
2020. okt. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
69%
Ez még a drága kategória. Vaterán már 1500 körül is kapsz. Az emag-os kulcs 100% hogy rendben van, de nekem az 1500 forintos Vaterás is tökéletesen működik másfél éve.
2020. okt. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
29%
#5 az egy dolog, hogy működik, kérdés, hogy legális-e. Ha nem legális akkor meg inkább nem fizetek érte, akkor jó az aktivátoros megoldás is.
2020. okt. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
100%

"Ilyenkor a telepítőt hogy kapom meg?"

Letöltöd MS-től.

[link]

2020. okt. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 A kérdező kommentje:

A vatera féle megoldástól tartanék. Oda bármi felkerülhet.


Tehát egyszer már aktivált csak törölt Windowsok az ilyen olcsók?


És a régi tulaj nem tudja újra használni, blokkolni ha megveszem és felrakom én?


Nem állhat elő olyan hogy a gyártó bármit később korlátoz?

2020. okt. 10. 13:17
 9/43 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Leírták, hogy mi, miért kérdezel vissza? "fel nem használt (nem aktivált), újraértékesített kulcsok". Azaz megvettek mondjuk 500 kulcsot, de nem használtak fel belőle 150-et. Nem lett soha aktiválva, de ugyanúgy legális kulcs. Ezt a maradék 150-et adják el.


Ha számításba veszed azt az esetet hogy egy kulcsot esetleg be is vonnak, mit veszítettél vele? 1500 forintot, mert veszel egy másikat.

Az aktivátorral meg ki tudja mit fogsz még összeszedni a gépedre. Nem gyanús, hogy miért ingyenes, mikor cserébe nem adsz semmit? Vagy csak nem tudsz róla hogy mi fut a háttérben a gépeden, hiszen az aktivátornak is mennie kell amíg a gép be van kapcsolva.

2020. okt. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
43%

Értse már meg mindenki, hogy az EU törvény pont nem vonatkozik az operációs rendszerekre. :D


"EU tagállamokon belül ezt újra lehet értékesíteni, szóval legális. Ezt akkoriban lehetett Windows 10 Pro-ra upgradelni"


Nem lehet. Benne van a felhasználói feltételekbe amikor telepítesz. Csak sokan erre húzzák rá és bár működik, de attól még nem lesz úgymond jogtiszta.


Ezt a törvényt egyébként a sokkal drágább szoftverek miatt találták ki. Solid Edge és Solid Works és társai miatt. (Ami valahol jogos.) Mert még egy Windows 10 pro mondjuk egy cég életében körülbelül egy toll értékével vetekszik addig egy másfél millió forintos tervező program licence már kicsivel nagyobb kiadás. (Gépenként persze.)

2020. okt. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!