Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows 10 Home legálisan...

Windows 10 Home legálisan mennyiért kapható? És honnan tudom hogy legális?

Figyelt kérdés

Az árban állítólag nagy a szórás.


Ez pl. vajon legális, valódi?


Emag, de bolgár a forgalmazó úgy látszik.

[link]


Ilyenkor a telepítőt hogy kapom meg?


Köszönöm!



2020. okt. 10. 12:55
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
76%

"Amúgy nem értem miért kell ennyit vitatkozni rajta. Van egy olcsó licenc, a kutya nem fogja számonkérni rajtad soha magánszemélyként, hogy honnan van és mennyiért vetted."


Azért kell vitatkozni róla, és azért lenne jó tudni mi az igazság, mert ha az így vásárolt Windows nem jogtiszta, akkor fizettél egy nem jogtiszta szoftverért. :) Még rosszabb mint aktivátort használni mert lesz egy illegális Windows példányod amiért még fizettél is.

2020. okt. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
100%
Amíg nem ez a kérdés, nem kell foglalkozni vele. Ha majd azt kérdezi, arra fog választ kapni, addig nem kezdem el neki offolni hogy mit csináljon cégként, mert ez már offolás.
2020. okt. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 Igor Igorovics ***** válasza:
43%
Miért büntetnének meg? Megvetted, fizettél érte, amit számlával tudsz igazolni, és nem sértesz semmilyen Magyarországon vagy épp az EU-ban hatályos jogszabályt.
2020. okt. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
72%
Nem lesz jogtiszta! Én 25 éve vagyok a szakmában. Az EU szimplán idiótán alkotta meg ezt a jogszabályt!
2020. okt. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 Igor Igorovics ***** válasza:
81%
Csűritek-csavarjátok, de a végeredmény ugyanaz. A Microsoft szerint nem lesz jogtiszta. Az EU szerint meg igen. Az erősebb kutya bszik alapján az EU-nak van igaza...Ennyi..
2020. okt. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
85%

Egyszer megkértek hogy aktiváljak egy Windows-t. Kerestem pár aktivátort, és csillió kártevőt hoztak magukkal. Az volt a szerencse, hogy friss telepítés volt, és nem kellett még a személyes adatokkal szórakozni. Miért szarakodjak velük és kockáztassam a rendszerem biztonságát, ha vehetek 1500-ért egy akármilyen legális/illegális kulcsot, és tudom hogy a legrosszabb ami történhet vele, hogy ha bevonják akkor veszek egy újat? Nem értem, hogy lehet egy aktivátort jobb megoldásnak tartani, mint egy vitatott jogi státuszú, de amúgy működő kulcsot. Főleg manapság, mikor már a zsarolóvírusokat is figyelembe kell venni (nem mintha bármilyen más vírus jobb lenne).


Ja tudom, most valaki mindjárt megmondja, hogy megbízható aktivátort kell szerezni megbízható illegális helyről, és higgyem el hogy semmit nem hoznak be magukkal.

2020. okt. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
76%

De nem az EU fog megbüntetni, hanem a NAV. Itt már csak az a kérdés, hogy ők melyiket ítélik meg úgymond hivatalosnak és jogtisztának. Magyarországon és úgy a környező országokban rengeteg tech nagykereskedés létezik. Mindegyikkel van/volt kapcsolatom és egyik ilyen cégnél sem fellelhető az 1000 Ft-os verzió. Ez ugyanúgy igaz az Office-ra is.


Így bennem felmerül az, hogy vajon közvetlen a gyártótól vásárló/importáló cégek jogi osztályai vannak jobban otthon a témában vagy a Jancsika a fotelben vagy valami faluban bejegyzett cég.


Az emag-on értékesítő szutyok pedig:

ADB CRATIV CONSULTING S.R.L SRL (a továbbiakban: Kereskedő vagy Vállalkozás) fő tevékenysége az értékesítésben .


Cég neve: ADB CRATIV CONSULTING S.R.L SRL


Székhely: Sat Castelu, Comuna Castelu, Strada Balti Nr 1 Judet Constanta, Castelu, Constanta,



Egyébként aki az EU perben részt vett:

[link]


Itt sem 2 dollár az MS.

2020. okt. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
76%

"Nem értem, hogy lehet egy aktivátort jobb megoldásnak tartani, mint egy vitatott jogi státuszú, de amúgy működő kulcsot"


Úgy, hogy ha a megfelelő helyről töltöd le akkor az aktivátort töltöd le és nem az aktivátort+xyz trójait/virust stb... És lesz egy nem jogtiszta Windowsod, de legalább ingyen.

2020. okt. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
76%

Való igaz, hogy a legtöbb aktívator hozhat magával mást is, de nekem például van olyan amit gyakorlatilag egyik vírusirtó sem vesz észre. Évek óta használom. Soha semmi gondom nem volt és nem egy gépről van szó.


Miért aktívátor?


Mert van itthon 4-5 darab gép amin windows fut és valahogy ennyiszer nem szándékoztam magánszemélyként fizetni sem az MS-nek sem pedig valami faluban bejegyzett cégnek ami nem véletlen van ilyen helyen. (Valószínűleg azért, hogy jogi úton ne igazán lehessen őket elérni és egy rövid időn belül úgyis megszűnnek.)

2020. okt. 10. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim válasza:
100%
Az a baj, hogy olyan dolgon vitáztok amiben mindkét félnek igaza van.
2020. okt. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!