Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy lehetne egyszerűbben,...

Hogy lehetne egyszerűbben, gyorsabban? Excel táblázattal kapcsolatban lenne kérdésem. Van három oszlopom (A,B,C).

Figyelt kérdés
A oszlop elemeihez kellenek nekem C oszlop elemeit hozzátennem. Mindegyik elem vagy X vagy Y. A gond hogy A oszlop és B oszlop különböző excel táblázatban vannak. A oszlop elemeit tartalmazza B oszlop és B oszlophoz van hozzákapcsolva C oszlop, tehát csak B-n keresztül tudok rájönni arra, hogy X vagy Y kell A-hoz. Egyesével végig lehetne rajta menni, de erre kéne nekem egy gyorsabb megoldás.

2020. okt. 30. 20:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem kicsit zavaros, de az adatmennyiségtől függően végignézheted kézzel

Használhatsz függvényeket

Fkeres?

If?

2020. okt. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
FKERES végül működött, nagyon szépen köszönöm! Adódott egy másik probléma, amire lehet nincs megoldás. Vannak olyan cellák, amikben nem egy szám van, hanem több és azt az FKERES nem tudja jól értelmezni. Lehet benne állítani pontos meg megközelítő értéket, de sajnos azzal se adja ki jól az eredményt. PL: nekem a 12500 kéne, a cella pedig úgy néz ki, hogy 46725, 12500, 6378 és ezt így nem találja meg.
2020. okt. 31. 16:22
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Csillagozd ki.


FKERES(*12500*,A1:C5,3,0)


A tartomány és az oszlop argumentumát értelemszerűen írd át.


A *-ot jegyezd meg, rengeteg alkalommal jól jöhet. Ez egy helyettesítő karakter

A "*valami"-vel azt találod meg ami "valami"-re végződik.

A "valami*"-gal azt találod meg ami "valami"-vel kezdődik.

A "*valami*"-gal azt találod meg ami tartalmazza a "valami"-t, függetlenül attól mennyi karakter van előtte vagy utána.


Sok más függvénynél is hasznos dolog, nem csak a kereső függvényeknél.

2020. okt. 31. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget! Sikerült :)
2020. okt. 31. 20:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!