Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ubuntu játékra?

Ubuntu játékra?

Figyelt kérdés

Üdv! Adott pár Windowsos játék! Régiek...

Alien és Zombie Shooter sorozat. Kis egyszerűek.


Anno néztem egy videóst aki mutatta, hogy kell Windowsos játékokat, nem Wineal hanem Steammel elindítani.


Vannak Steamen játékaim, olyanok is amik mennek az Ubuntun.

Elvileg valami Proton amit telepiteni kell és hozzá kell adni a fent említett játékokat, mint nem Steames játék? és akkor fog menni vagy hogy van ez?



2020. nov. 1. 13:18
 1/6 anonim ***** válasza:
26%

Azt nem tudom, hogy a te módszereddel, működne-e, őszintén sosem próbáltam.

Viszont a Linux alapú op. rendszerekre (mint pl.: Ubuntu), van Windows emulátor. Ez a Vine program, ami arra való, hogy a Windows alá írt programokat Linuxon is tudd futtatni. Ezzel bármilyen Windowsos programot tudsz futtatni, nem csak a játékokat.

2020. nov. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
57%

[link]


meg tudod nézni, kinek hogy, mennyire megy a játék, illetve, hogy csinált-e valamit még, hogy működjön (azon kívül, hogy a steam-ben az adott játéknál átbillentette, hogy proton-al menjen)


lehet linux alól játszani, de nem mindent

ami probléma az inkább az, hogy ha életedben nem használtál még linuxot, akkor idő, mire megtanulod, hogy itt mi-hogy működik (másként)

2020. nov. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 pappgr ***** válasza:
40%
#2 igaz amit mont, kivéve aztm hogy vine az nem emulátor. Ezt honna tudom? Vine egy rövidítés, Vine Is Not an Emulator. Ez egy fordító réteg, hatékonyabb mint egy emulátor. Ezzel együtt, nem legy olyan mintha natívan futtatnád, de mejdnem minden win program működik. Ha régi játékokról van szó akkor egy mondern gépnen észre sem fogod venni.
2020. nov. 1. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Én nem tudom ki pontozott le mindenkit!
2020. nov. 1. 19:19
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Steamen adott a dolog,egyszerűen beállításokba bemész,ott steamplay,és beteszed a pipát a steamplay mellé,és kiválasztod a megfelelő proton verziót.

A legtöbb játék nagyon szépen fog futni,de lesz ami nem.


Ha nem steames játékokat akarsz futtatni,akkor Lutris :

[link]


De felhívnám a figyelmed arra,hogy nem fog minden játék úgy futni,ahogy szeretnéd.

Sőt,van pár játék,ami egyáltalán nem is indul el.

Ha linuxon akarsz Windowsos játékkal játszani,érdemes megnézni a WineHQ-n,hogy milyen értékelést kapott.

[link]

2020. nov. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#4

Van néhány Windowsos gyökér, aki járja a Linuxos kérdéseket és lepontoz mindenkit, aki nem ajánlja be a Windowst.

2020. nov. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!