Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan tudnék egyesíteni...

KmsRys kérdése:

Hogyan tudnék egyesíteni partíciókat Linux-on? A GParted nem engedi.

Figyelt kérdés

Na szóval, volt egy rakás partíció a HDD-n, amik közül legalább 3 db fél giga méretű, és nem volt rajtuk semmi. Nem tudom hogy keletkeztek, de nem én csináltam őket. Ezeket töröltem, lefoglalatlan hely lett belőlük. Most ezt a lefoglalatlan helyet szeretném hozzáadni egy ext4 fájlrendszerű partícióhoz, amin Ubuntu 20.04.1 LTS van, hogy az nagyobb méretű legyen. Ezen kívül van még 3 ntfs partíció, és egy rendszer számára fenntartott partíció, amiket nem szeretnék piszkálni. Valahogyan hozzá tudnám adni a lefoglalatlan területet az Ubuntu partícióhoz?


A GParted természetesen nem a HDD-n lévő operációs rendszerről megy, hanem egy Micro SD-re telepített (igen, telepített, és nem live) Linux Mint 20-ról megy, illetve le van választva minden partíció (tudom, hogy csatolt partíciót nem lehet egyesíteni másikkal).


Egyébként csökkenteni engedi a partíciót, de a lefoglalatlan területet hozzáadni nem. A célom a felesleges partíciók eltüntetése, és egy másik partíció növelése.



2020. okt. 25. 17:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Töröld mindet és csinálj egy újat..!
2020. okt. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Hááát, ez nem ilyen egyszerű, mert akkor legalább 200-300 GB-nyi fájlt le kéne menteni, csak persze nincs hová...
2020. okt. 25. 17:49
 3/15 A kérdező kommentje:
Egyébként egyszer próbáltam ezt VirtualBoxon, emlékeim szerint ott működött, és minden fájl meg is maradt. De igazi gépen valamiért nem működik.
2020. okt. 25. 17:51
 4/15 anonim ***** válasza:
Esetleg mutathatnál egy képernyőmentést a jelenlegi állapotokról hogy ne kelljen találgatni mi van nálad..
2020. okt. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

hát, most hogy törölted a rendszertöltő fájlokat, kezdheted egy újra telepítéssel is.

A partíció kiterjesztés csak akkor lehetséges,ha az adott partíció nincs csatolva, és mellette van a szabad hely.

De én nem kezdeném csak úgy babrálni, mert ha megszakad bármi miatt, akkor veszik ami rajta van, inkább átmáaolom egy másik lemezre és formázom, aztán vissza.

2020. okt. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Itt egy képernyőkép: [link]


A szabad hely van kijelölve épp, és az az alatt lévő ext4 partícióhoz szeretném hozzáadni azt a másfél giga helyet.

2020. okt. 25. 18:16
 7/15 anonim ***** válasza:

Nem értem, hogyan akarod a Linux partícióhoz hozzáadni. A gyökér partícióhoz? /home-hoz? Biztos nem elég egyszerűen formázni és felcsatolni?


Ha fizikailag nem megoldható az összevonás, akkor formázás és:

Google: Linux LVM create/létrehozás

2020. okt. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

@6: Ekkora katyvaszt..! =8-()


Legjobban úgy jársz ha minden partíciót törölsz. (Adatmentés után.)

Az egyetlen particionálatlan helyre újratelepíted a wint.

[link]


Ezután a C: meghajtót zsugoríthatod és a felszabadult helyre (vagy másik hdd-re) telepíthetsz linuxot. De csak elsődleges partícióra. Extended partíciót soha többé ne használj ha jót akarsz magadnak.

2020. okt. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Vannak dolgok, amik lehet, hogy elméletileg megvalósíthatók, de csak a baj van velük, és ildomos ezeket kerülni. Na, a partícióbűvészkedés tipikusan ez a kategória. Ha sikerül is, senki nem garantálja, hogy nem lép fel valami hiba, ami miatt minden adatod elveszik. Márpedig a partíciók egyesítése nem tartozik a gyakori és veszélytelen mutatványok közé.

Egyébként is: mindig legyen mindenről mentésed! De ezt csak zárójeles megjegyzséként mondom.

2020. okt. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Az sda6 mögé mozgatod a szabad helyet, utána már hozzá engedi adni. Az a lényeg, hogy szabad helyet csak akkor tudsz hozzáadni a meglévő partícióhoz, ha az mögötte van.


Ha nem érted miről beszélek, akkor itt egy tutorial a partíciók mozgatásáról:

https://www.youtube.com/watch?v=cDgUwWkvuIY

2020. okt. 25. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!