Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mennyire nehéz átállni Windows...

Mennyire nehéz átállni Windowsról Linuxra?

Figyelt kérdés

2020. nov. 20. 13:31
 1/6 P.O.C. ***** válasza:
59%

Ha csak netezni, videókat nézni használod a gépet semmi másra, akkor baromi könnyű.

Ha spéci hardvereid vannak, aminek a képességeit ki is használtad, nos ezek jó részét nem fogod megtalálni Linux alatt. Talán olyan is lesz amit fel sem fog ismerni.

Ugyan ez igaz a szoftverekre is lásd Adobe termékek, Linux alól nem fogod tudni használni, csak emulátorral, de akkor már tök mindegy ha natívan Windows alá rakod.

Játszol is? Mert Linux alatt jó részük szintén fejeltős. Minél újabba játék, annál jobban igaz rá.


Szóval minden a körülményektől függ.

2020. nov. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

köszi válaszodat ment zöld pipa :d én főképp programozáshoz szeretném használni fölég most pyhton 3 a fővonal nálam. Még csak tegnap óta ismerkedem a linuxal azon belül is egy rasberry pi 4 vettem.

Kicsit ami nekem szokatlan windowshoz képest az elérési útvonalak meg az hogy minden eszköz egy fájl etc meg úgy eddig nem használtam terminált windowsba cmd inkább ezeknek megszokása érdekelne játszani nem szoktam vagy is ez a számomra a játék

2020. nov. 20. 14:26
 3/6 anonim ***** válasza:
62%
Igen, elsősorban attól függ, mire használod a gépet. Ha Pyhton programozás a cél, akkor tökéletes választás a Linux.
2020. nov. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 tabaki ***** válasza:

„ezeknek megszokása”


Majd belerázódsz. Szerintem a programozáshoz nem lesz rá különösebb szükséged, amíg nem magát a rendszert akarod babrálni. A terminált sem kötelező használnod, de hasznos. Ha csak a programjaidat akarod benne futtatni, semmivel sem bonyolultabb, mint Windowsban: python akarmi.py. De gondolom, a megírásuk közben inkább az IDE-t használod majd a futtatásra is.

2020. nov. 21. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
67%

Ez csak tőled függ. Van, aki évek múlva is szenved vele, mindenben csak a Win-től való eltérést keresi és hibaként szidja, és van, aki pár hét után már különösebb gond nélkül használja. Persze ha igazán mélyen bele akarod magad ásni, akkor az hosszabb idő, ahogy a Windows-nál is vagy bármilyen rendszernél.

A meghajtó betűjelek hiánya és a fájl-alapúság csak egy dolog, sok egyéb apróság lesz még (csomagkezelés, warez-letöltések hanyagolása, jogosultságok, mappaszerkezet, stb.) De ha türelmes vagy és nyitott, akkor nem lesz vele gond.

2020. nov. 21. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2020. nov. 21. 18:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!