Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ki milyen Linuxra esküszik?

Ki milyen Linuxra esküszik?

Figyelt kérdés
Üdv! Szeretnék kipróbálni egy Linux disztrót, mert még nem tettem előtte, de most kíváncsivá tett a dolog. Többnyire programozok és weblapot fejlesztek(C#,HTML,CSS,Javascript,SQL). Ezek információk ismeretében kíváncsi lennék hogy nektek melyik vált be és miért?

2020. dec. 3. 08:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Debian, ezzel kezdtem egykor, már nem fogok eltérni tőle. Ha valakinek valamilyen disztróra van szüksége, akkor ennek megfelelően valamilyen Debian-alapút szoktam javasolni, pl Ubuntu v. Mint. A DE shell persze egyéni ízlés és vas kérdése.
2020. dec. 3. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Na a C# pont az egyetlen nyelv, amit nagyon nem kéne Linux alatt erőltetni, mono ide vagy oda. Ha annyira kell a linux élmény akkor win pro-n ott a linux subsystem.
2020. dec. 3. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Személyes kedvenc: Linux Mint. De sok más jó disztró van.
2020. dec. 3. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Linux Mint, Manjaro


Nekem ezek váltak be a legjobban.


Egyébként érdemes több disztrón is végigmenni, legalább 1-2 hétig használni őket, úgy tapasztalod ki, hogy melyik lesz a neked legmegfelelőbb.


Debian alapú rendszerek:

- Debian

- Ubuntu, Xubuntu, Lubuntu, Kubuntu

- Mint

Arch alapú rendszerek:

- MagyarArchLinux vagy "Vanilla Arch"

- Manjaro


stb, distrowatch.com-on érdemes megnézni.

2020. dec. 3. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Virtuális gépen debian volt fent régen, de windows 10 alatt mindent meg tudok csinálni, ami a fejlesztéshez szükséges.
2020. dec. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
33%
Ubuntu. Talán a legjobban ellátott szoftverekkel - persze az open source szoftvereket lefordíthatod bármire, de a szoftverközpontban a wines szoftverek jelentős részéhez találsz ott ingyenes alternatívát amit egy kattintás telepíteni.
2020. dec. 3. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Manjaro, ha szereted a kihívásokat Arch, esetleg valamelyik másik Arch alapú disztró.

Én 4 évnyi Debian és Ubuntu használat után úgy érzem, a Debian-alapú disztrók mögött ma már közel sincs akkora fejlesztés, mint régebben. A Canonical már néhány éve az IoT-ra és az szerver vonalra fókuszál, a Debian is inkább a szerver vonalat célozza, amire nagyon jól is használható. Az utóbbi években már nagyon érezhető volt, hogy pl. az apt milyen csigalassú lett. A pacman (Arch csomagkezelő) érzésre kb. 10x gyorsabb.

Olyan disztrók, mint a KDE Neon, Kubuntu, amik elméletileg KDE-re vannak optimalizálva, érezhetőn lassabbak, mint a Manjaro. Nálam be van állítva a KMail 3 accounttal, az egyik egy 10 éves gmail, tele levelekkel, to-do listával, stb., és érzem a különbséget aközött, amikor fut az Akonadi, és aközött amikor nem. Amikor fut, a mysql-backend időként fel-felugrik és kiharap a procihasználatból egy szeletet, és olyankor belaggol az egész rendszer. Manjaron ilyen nincs. Levelezek, írkálom a to-do listát, közben böngészek... semmi lassulás.


Mondjuk ha C#-ban szeretnél programozni, akkor tényleg nem a legideálisabb választás a Linux.

2020. dec. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ha azt akarod hogy a legtöbb gépen kb. egyből használható legyen akkor én azt mondanám hogy Ubuntu (vagy xubuntu, kubuntu, ízlés kérdése) vagy Mint.


Ha szereted a nagyobb kontrollt (és ezzel járó szopást) akkor Arch vagy Gentoo.


De ha dizájn vagy bármit kell csinálni akkor szerintem windózt használj, főleg mivel írtad hogy C#.

2020. dec. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Amúgy szerintem sokszor hülyeség a Distro hopping
2020. dec. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2020. dec. 3. 18:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!