Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Eredeti Windows 10 Home-ot...

Eredeti Windows 10 Home-ot tényleg lehet pár ezer forintért szerezni?

Figyelt kérdés

Ha beírom Árukeresőre hogy Windows 10, akkor ilyen 2-3 ezer forintokért dobálja ki, de közben meg PCX-en meg hasonló oldalakon 30-40 ezer körül van.

Most ez hogyan van?



2020. dec. 3. 17:14
 1/8 anonim ***** válasza:
61%
Az olcsó kulcs is eredeti, működik, aktiválja a rendszert. Korábban megvásárolt, de fel nem használt, újraértékesített (ezért olcsó) kulcsok ezek, aminek kereskedelme az EU-ban jelenleg legális. A drága közvetlenül a Microsofttól származik aminek első tulajdonosa leszel, az olcsó pedig általában mennyiségi kulcs (ebből adódóan a sok olcsóbb mint 1 darab) amiből a felesleget eladják (kifizettek mondjuk 200 kulcsot, de csak 150-et használtak fel, a maradék 50-et eladják).
2020. dec. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen, bár én nem home-ot vennék
2020. dec. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Sot az eredeti windows 10 alapbol ingyen letoltheto es hasznalhato a microsoft hivatalos oldalarol, minimalis/lenyegtelen korlatozasokkal.
2020. dec. 3. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Milyen korlátozások például?
2020. dec. 3. 17:30
 5/8 P.O.C. ***** válasza:
100%

Én szerintem ez amolyan szürke értékesítés lehet.

Saját tapasztalatból indulok ki. A prohardver fórumán agyon ajnározott software-codes.com -ról rendeltem kulcsot. 5,99 USD volt egy Win 10 Pro retail elég jutányos volt érte. Nos kezdjük ott hogy a retal licenc típusnak árult kulcs helyett Volume MAK kulcsot küldtek. Ami egy mennyiségi licenc, és cégeknek adják. Tovább értékesíteni nem is lehete harmadik félnek. Csak miután megreklamáltam küldték a retail kulcsot és persze az sem volt jó, egy harmadik reklamációnál küldtek működő Retail kulcsot. Nem rég ennél a webshopnál meg is szűnt az összes Microsoft termék értékesítése (na vajon miért?). Pedig korábban minden szaki ezt ajánlotta, hogy milyen legális meg frankó.

Az MS Store -ban, ahol nincs kiskereskedelemi árrés, csomagolási költség, szállítás stb. Ott is rohadt drága egy licenc, akkor majd pont ezek adják 2-3 ezerért?! Na hagyjuk már.


Az ok, hogy ha megveszed működni fog, ha nem biztosan segítenek és küldenek másikat. Otthonra még csak csak elmegy. De ha cégnek veszed, és kapsz egy ellenőrzést, már nem biztos hogy megállja majd a helyét az ilyen módon vásárolt kulcs.


De hogy miért létezhetnek akkor mégis? Szerintem a Microsoft szemet huny felette. Neki az az érdeke, hogy háztartásokban a még a hűtőszekrényben is Windows 10 fusson. Vajon miért nem állította még le azt a lehetőséget, hogy Windows 7/8/8.1 kulcsokkal továbbra is Windows 10 -et aktiválhatsz? (Pedig hivatalosan már vagy nem kellene ennek működnie ennek a lehetőségnek).

2020. dec. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

30 nap után kiírja a jobb alsó sarokban, hogy aktiváld. Talán még elveszi a háttérképet (feketére cseréli), meg az asztali téma színének beállítási lehetőségét.

A korábbi rendszerek egyre gyakoribb időközönként aktiválásra felhívó ablakot dobtak fel, valamint egy idő után kizártak a bejelentkezésnél.

2020. dec. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a Microsoft szemet huny felette.

Nem csak szerinted, hanem szo szerint. Nemcsak hogy nem harcol mar olyan szinten a torrent ellen, inkabb ok adjak ingyen. Ha piacelso akar marani kell engedjen itt ott az egyre nepszerubb es versenykepesebb linux disztrokkal szemben.

2020. dec. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 P.O.C. ***** válasza:
#7: Na igen. Ha elkezdne keménykedni meg köcsögösködni, meg megint Genuine Advantage -hez hasonló szarságokkal vizsgálná a Windows eredetiségét ,akkor sok felhasználót hajtana a Linux disztribúciók felé. Azok meg miután látnák, hogy ez milyen jó, és egyáltalán nincs is szükségük ennél többre, vissza se térnének többet.
2020. dec. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!