Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Melyik az a Linux ami a...

Benyovszky Oszkár kérdése:

Melyik az a Linux ami a internetezésre a legjobban alkalmas?

Figyelt kérdés

2020. dec. 17. 20:41
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Azért annyira nem régi gép ez, sokan használnak ilyen korú masinákat manapság is, sőt én is szoktam felújítani és eladni ilyen kis régi gépeket, most is van itthon kettő. Youtube-ot vinnie kell 1080p-ig integrált GPU-val (afölött már akadoznak), Facebook watchnak mennie kell, illetve hát a pornónak is, a népszerűbb oldalakon biztosan. A beágyazott videók, pl. Embedly, és a sima HTML <video>-k is kell, hogy menjenek, ha friss böngésző van fent.

Ha a Flash-es videók nem mennek, az más dolog, dehát dec 31 a Flash EOL, ideje lenne már elfelejteni.

2020. dec. 17. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Esélyes, hogy nem a Linuxszal lesz a baj. 3 éve használok Linux Mintet (először 18-at, aztán frissítettem 19.2-re, azóta ez van), és temérdek Youtube-videót nézek, Netflixezek, HBO Go-t nézek, Mindigo TV-t nézek... egyikkel sincs gond. Sőt, még a Twitch is kifogástalanul megy.

Vagy az lesz a probléma, hogy tényleg nagyon gyenge a géped - bár a 10+ éves irodai gépemen is simán megy a Youtube -, vagy valami driver-hiba (bár Linuxon az alapértelmezett driverekkel sem szokott gond lenni), vagy tényleg valami nagyon el lett álltva a rendszeren.

Az, hogy az .exe fájlok nem futnak... nem annyira meglepő. Alapértelmezésben minden operációs rendszer a saját futtatható fájlformátumait tudja futtatni. Windowson sem tudnál elindítani sem egy ELF binárist (holott az Linuxon kitűnően működik), sem egy APK-t, pedig a telefonomon tök jól megy... de még egy .com fájl sem. Mert más rendszerre íródtak. A különbség annyi, hogy Linuxon nagyon jó kompatibilitási megoldások vannak. Felteszed a Wine-t, és az .exe fájlok 90%-a gond nélkül lefut. Azzal, hogy "Linuxon Linuxos programokat kell használni", nem tudok maradéktalanul egyetérteni, én a "kell" helyett inkább a "célszerű" szót használnám. Ha valaminek van natív Linux futtathatója, akkor azt érdemes futtatni. Ha nincs, akkor meg ott a Wine. (Meg a PlayOnLinux.) A Linux a lehetőségek rendszere, és nem a korlátoké. Sok mindent megenged, és nem a rendszer fogja eldönteni, hogy a felhasználó mit cisnáljon. A Wine még a Windows-alapú játékok többségét is simán futtatja.

A Flash-játékok meg persze, hogy nem futnak, hiszen már nem támogatott az a technika. Az egy másik kérdés, hogy jó ideje tudott volt ez a lépés, sok fejlesztő mégis nagy ígvben tojt rá. De egyébként ha egy régebbi böngészőt felteszel (a Firefoxnak simán letölthető a telepítés nélküli változata), és arra telepíted a Flash Playert, még működésbe tudod hozni ezeket a Flash-cuccokat is.

"Jó program az Ubuntu..."

Igen, jó az. Az, hogy te nem értesz hozzá, de nem csak ahhoz, hanem alapvető informatikai dolgokkal nem vagy tisztában, az nem a rendszer hibája.

2020. dec. 18. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

#12


"Felteszed a Wine-t, és az .exe fájlok 90%-a gond nélkül lefut."


Jó lesz az 70%-nak is max :)

Ha megnézem a Wine appdb-t ( [link] ), elég sok olyan programot találsz, aminek már a telepítője crashel, vagy csak egy bizonyos verzió működik, és/vagy csak egy bizonyos Wine verzióval, azzal is csak bugosan...

Én a Wine-t csak végső esetben használnám, amikor már tényleg nincs alternatíva.

2020. dec. 18. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

#13, kell hozzáértés akkor a 90%.

Wine 5 -nél, már max a windows -os lib / csomagok telepítése szokott gondot okozni, pl. igényli a libxml6 -ot, ami a winetricks -el nálam már 404 -es címet add, archive.org -ról kellet levadászni.

Vagy aki nem annyira ért hozzá annak ott a PlayOnLinux, bár ez elég sok erőforrást igényel, mert minden programnak a beállított Wine verzió és bővítményeket külön telepíti. Plusz egyik ilyenből a másik elérése is problémás.

DE! játékok esetén talán egyik legjobb, mert ott sok fejfájástól megóvja a felhasználót.

2020. dec. 18. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

12:

"bár Linuxon az alapértelmezett driverekkel sem szokott gond lenni"


De, ha kell a hardveres gyorsítás a video lejátszáshoz, akkor szokott lenni. Sok esetben az alapértelmezett driver nem támogat egy csomó technológiát, ezért kell a gyártói driver.

2020. dec. 18. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Nekem a leges legjobban a linux lite jött be. Teljesen bugmentes, nagyon szép a felülete, és gyors, mert xfce alapú.
2020. dec. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
53%
Sose értettem ezt az ubuntu ajnározást. Nálam két különböző gépen is egy rakat szr volt. Másoknak is ez a beszámolója azok közül akiket élőben ismerek. A mintek megbízhatóbbak, és szintén hülyebiztosak, szintén ubuntu "alapúak". De ha csak alap dolgokra kell a gép, akkor miért nem jó a windows?
2020. dec. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

#17


Pár évvel ezelőtt, a 14-16-os verzió körül viszonylag jó volt az Ubuntu. Nem volt ugyan annyira bugmentes, mint mondjuk a Debian, de jól használható volt, és sokmindenben próbált a felhasználó kedvére tenni.

Aztán néhány éve a Canonical gyakorlatilag levette a kezét az asztali Ubunturól, a server vonalra és az IoT-ra koncentrál, az Ubuntu pedig nem lett más, mint egy átskinezett Debian unstable.

Mintről nincs tapasztalatom, de azt észrevettem, hogy az Ubuntu és az azon alapuló disztrók egyre lassabbak, egyre bugosabbak, ...

2020. dec. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
100%
Linux Mint
2020. dec. 29. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Ubuntu vagy bármelyik variánsa (Kubuntu, Lubuntu, Xubuntu, Ubuntu Mate, Ubuntu Cinnamon), Linux Mint, Fedora, Manjaro, MX Linux, Solus, Debian, Elementary, stb. Tehát kb. akármelyik tökéletes ilyen alap dologra, mint a netezés. Még BSD is (ami nem is Linux ugyebár).


Próbáld ki mondjuk az Xubuntut, Debiant, vagy Fedorat. (Fedora alapból egy teljesen vanilla, bármiféle előre beállítás nélküli GNOME felülettel települ, ami nagyon szokatlan lehet elsőre, ezért én egy másik variánsát javaslom, pl. KDE-vel vagy XFce-vel. De ez csak az én preferenciám.)

2021. febr. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!