Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Kell nekem a G-Sync?

Kell nekem a G-Sync?

Figyelt kérdés

AOC CQ32G1 monitorom van ami nem támogatja.

[link]


Azt a két beállítást a control panelben akkor ki kell kapcsolnom,ugye?


2020. dec. 25. 15:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha legalább 10-es szériás a videokártyád akkor ne kapcsold ki, sőt, kapcsold be a control panel G-SYNC beállításai menüpontban.


Freesync-et támogat a monitorod, amit az NVidia kártyák is. G-sync = freesync a te esetedben, úgyhogy használd egészséggel, csak előnye van.

2020. dec. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ja értem,akkor visszakapcsolom
2020. dec. 25. 15:58
 3/3 P.O.C. ***** válasza:

Hivatalosan valóban nem támogatja a G-Sync -et. Viszont számos, korábban FreeSync -esként megjelenő monitor tudja.


Ez a lista az, amit az Nvidia tesztelt is, és utólag megkapták a G-Sync Compatiable logót: [link]


Viszont az Nvidia nem tesztelte mindegyiket, de azok közül is van olyan amin gond nélkül megy. Erről a felhasználók tapasztalata alapján csináltak listát. Azért szép számmal van olyan FreeSync -es monitor, ahol nem ment hiba nélkül a G-Sync mint ahogy a listából is látszik: [link]


A tiéd egyik listán se szerepel, de ettől még ne vedd kézpénznek, hogy nem működik a G-Sync, viszont azt se, hogy igen. Jobb ha magad teszteled le.


Indítsd el pár játékot, amin biztosan 144 FPS alatt futtat a géped, illetve játékon belül kapcsold ki a V-Sync funkciót.

Valamint előtte a monitoron engedélyezd a FreeSync -et, illetve az Nvida vezérlőpulton a G-Sync -et. Ha nincs tearing effekt, valamint semmilyen villódzást, fekete képkockákat vagy egyéb képi anomáliát nem tapasztalsz, akkor valószínűleg a monitorod G-Sync kompatibilis.

2020. dec. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!