Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ha valaki nem játszik az...

Ha valaki nem játszik az miért használ Windowst?

Figyelt kérdés

Mármint sok ember letorrentezi otthon magának a Windows-t és használja. De miért? :O

Mikor ott van a teljesen ingyenes Linux. Openoffice és társai is.


2021. febr. 17. 19:34
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
27%
Mert nem mindenki ért parancsok beírásához. Lássuk be, linuxon kell.
2021. febr. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
67%

Azt használja, amit megtanult használni. Emberi tulajdonság, hogy nem akar senki kilépni a komfort zónából, nem nyitott az újdonságokra, nem akar megtanulni valami mást, amit eddig megszokott. Lásd annak példáját, hogy ahányszor jön egy Facebook vagy Youtube változtatás, hetekig vergődnek, hogy miért kellett és hogyan lehet visszaállítani.

Az iskolákban Windows-t és Office-t tanulnak, nem lesznek nyitottak semmi másra.

2021. febr. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
40%
Ha valaki épp nem szállít nehéz dolgot, miért személygépkocsival közlekedik akár egyedül is?
2021. febr. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
96%

Mert rossz a linux marketingje. Kb olyan mint az adroid. Amire szükséged van programra azt le tudod tölteni az áruházból. Rengeteg fajta linux van, mindenki találna olyat ami tetszik neki, van magyar nyelvű is bőven, ugyan úgy lehet minden alap dolgot rajta megcsinálni mint a windowson. Szüleimnek van egy nagyon régi gépük, azon is egy angol nyelvű linux van és tudják használni, mert netezésre, youtubehoz, meg dokumentumokat olvasgatni ugyan olyan könnyű vele.


De ugye alap tévhit hogy a linux parancssoros felülettel van, míg a windows grafikus. Meg linuxban csak terminálban lehet csinálni bármit is. Pedig van ott is az, hogy a szoftver központból telepíted, vagy töltesz le telepítőt, amit ugyan úgy futtatni lehet és telepíted a programot. Lehet mindent csinálni terminál nélkül is, csak néha egyszerűbb a terminál, de windowsban is lehet a terminálban rolgozni, csak azzal senki nem nagyon foglalkozik.


Szóval inkább csak az előítéletek miatt se azt használnak.

Mondjuk megjegyezném, hogy nekem nem torrentes windows van a gépemen, de használom mert szeretem, de használom a linuxot is, mert szeretem azt is.

2021. febr. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
25%
Nekem anno az egyetem ingyen adta a Windows 7-et. Felfrissítettem az ingyenes lehetőséggel 10-re, azóta azt használom. A telepítő torrentes, de legális módon aktivált, nem crackelt. Csak így egyszerűbb volt mint a Microsoft eszközeivel kínlódni.
2021. febr. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
32%
Egyet értek a 2.-al, nem is értem a kérdést, feltételezed hogy a Windows csak is játékra van? Én például szívesen használok Windowst programozásra, játék készítés, fejlesztés, design, 3d modellezésre, mert nekem így könnyebb, viszont linuxot használok szervergépnek.
2021. febr. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Én az Ubuntut szeretem jobban főleg böngészésre használom mert nekem az vált be minden téren. A Windowsból nekem az XP meg a 7 vált be a többi nem. A Windows 10-et utálom kegyetlen módon. Nekem ugyanakkor a Windowsra is szükségem van, nem a játék miatt, hanem mert használok néhány olyan programot ami csak Windows alatt fut normálisan. De van olyan programom ami pl Ubuntun megy rendesen. Nekem eleve olyan egyedileg összerakott PC-m van amibe 2 HDD és 2 SSD van. Egyik SSD-n Windows másikon Linux. A másik két HDD közül egyiken vannak a programjaim, másikon meg az adataim, project fájlaim, filmek stb...
2021. febr. 17. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim válasza:
Pl. Én dolgozom vele.
2021. febr. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
46%
Mert a linuxos alternativ szoftverek nem mindig teljesen kompatibilisek. A libreoffice szovegszerkesztoje amugy abszolut hasznalhato, de siman szet tud esni benne egy docx formatumu doksi mert van benne valami extra formazas. Linuxra nincs pl. webex app (csak a bongeszos, ami reteksz*r), meg van egy jopar szoftver amibol egyszeruen nincs linuxos, mert csak. Mondom mindezt ugy, hogy minden nap egy linuxos munkaallomast kapcsolok be es dolgozom rajta 8-10 orakat...
2021. febr. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
0%
Mert a linux mivel jobb?win alatt bekapcsolod a gépet megnyitod a böngészőt vagy filmet nézel stb.minden alap dolog végtelenül egyszerű rajta.a wint is teljesen ingyenesen letöltheted jogtisztán,csak egy 10 eurós kulcsot kell venned.Nem kell torrentezgetni a wint.
2021. febr. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!