Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Korábban telepített Windows...

Korábban telepített Windows 10 visszatétele, frissítési gond teendő?

Figyelt kérdés

Egy gépre telepítettem a Windows 10-et, másfél éve. A szükséges programok feltelepítése után lementettem az egész rendszert, ha gond lenne, vissza lehessen tenni.

1-2 hónapja gond volt, visszatettem a korábbi mentést. Miután frissítést töltött le, nagyon sokáig tartott a frissítés telepítése a számítógép bekapcsolásakor, majd közölte: "a frissítés telepítése nem sikerült", "a frissítés telepítésének visszavonása", ez is jó sokáig tartott.

Regisztrált, megvásárolt programok vannak aktiválva, aktiválásuk korlátozott, ha lehet, nem telepíteném újra az egészet.

Gondoltam arra is: "biztos azóta kijött újabb Windows-verzió és ez okozza a frissítéssel kapcsolatos problémákat"?

Mit lehet tenni?



2021. febr. 21. 13:03
 1/6 Argloss ***** válasza:

Töltsd le a frissítési segédet az MS oldaláról, hogy felrakja a legújabb windows verziót:

[link]

2021. febr. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Húzd ki a hálókábelt és Miután visszaállítottad a rendszert

[link]

Halaszd el a frissítéseket 40 nappal. Ezután hálókábel vissza.

2021. febr. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#2: köszönöm.

Mi történik, illetve mi a haszna a (pontosan) 40 nappal történő elhalasztásnak?

2021. febr. 21. 13:23
 4/6 anonim ***** válasza:

#3

A windowshoz (pontosan) havonta

jönnek ki frissítések. Ha felismert a ms azóta valami inkompatibilitást akkor 1-2 hónapon belül javítja és az akkori update már fel fog menni.


Ha akkor se akkor marad az erőltetős változat.


De felesleges folyton a frissítéseket nézegetni. Megjött-e már? :)

Ha nem jött meg, akkor izgulni hogy na most mi lesz..

2021. febr. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Örülj neki, de azért a biztonság kedvéért tiltsd le a frissítéseket, nehogy a jövőben mégiscsak sikerüljön! A win10 frissítései többet ártanak, mint amennyit használnak.
2021. febr. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Argloss ***** válasza:

Itt egy másfél éves telepítésről van szó. A kényszerített főverzióváltást nem fogja tudni kikapcsolni így, szóval visszaállítás után szerintem célszerű a frissítési segéddel áttérni a 20H2 verzióra, akkor jóval kevesebb frissítésen kell keresztülmennie Windows Update-n keresztül.

Illetve lehet, hogy a biztonsági mentés nem volt tökéletes. Szerintem indíts el egy powershell-t, vagy parancssort és ellenőrizd, hogy nincs-e hibás rendszerfájl: sfc /scannow

2021. febr. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!