Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi lehet a probléma?(Windows10)

Mi lehet a probléma?(Windows10)

Figyelt kérdés
Amikor ma bekapcsoltam a gépemet, annyit írt ki a windows logó alatt, hogy "Diagnosing your PC", utána kék képernyô: Automatic repair couldn't repair your PC, van egy "Advanced options" opcióm, itt próbáltam a "Troubleshoot" menüben a Command Promptban parancsokat beírni amiket olvastam mikor rákerestem mi lehet a probléma, mindent megpróbáltam, semmi sem müködött. Valaki tudna segíteni, mert nemtudom egy csomó beadandómat beküldeni?

2021. febr. 16. 20:31
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
71%
Valószínűleg a Windows Update megint ráerőszakolt a gépedre egy elbäszott frissítést. A Windows 10 használat ezzel jár.
2021. febr. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Ezzel kapcsolatban valamit tudok tenni?
2021. febr. 16. 20:46
 3/21 anonim ***** válasza:
38%

Nekem az segített, hogy újratelepítettem a Windows-t tollmemóval. (Használjuk már légyszi a "tollmemó"-t pendrive helyett, sokkal menőbb!! :D)


De szerintem hasznos volt. Ezen felindulva kezdtem bele a Linuxba, azóta Arch-ot használok.

2021. febr. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Valószínūleg újrarakom, de a spanom szerint ?meghalt? a hddm.
2021. febr. 16. 22:27
 5/21 anonim ***** válasza:
18%
Igen, meghalt. A kék képernyőt "kék halálnak hívják, igen kellemetlen, én annó januárban másfél napig szórakoztam vele. De ha ez megnyugtat, az adataim megmaradtak! :)
2021. febr. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
76%

#3: Akkor már inkább tollemlékező. ;)

Én is szeretem magyarul nevezni a dolgokat, még az SSD-t is inkább hívom szilárdtest-meghajtónak, de a tollmemó azért kicsit túlzás. Gyakorlati felhasználását tekintve nem is memória, és való igaz, hogy pen=toll, de soha nem hívta így a magyar szakirodalom, és mind ez, mint a kulcsmeghajtó bénácska elnevezés. Persze, szíved joga annak hívni. :) Mint ahogy a Microsoft Windowst is hívhatod Picipuha Ablakoknak. ;)

2021. febr. 17. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Telepitettél előtte valamit a gépre ? volt enyhe áramingadozás?
2021. febr. 17. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
20%
Kérdezd a spanodat!
2021. febr. 17. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
91%

A Windows 10 egyik rákfenéje az indítási javítás. Windows 7-ig volt rendes csökkentett mód, amivel hiba esetén azért csak-csak be lehetett röffenteni a rendszert, de Win10-nél a Microsoft nagyon kompetens emberei kivették ezt a lehetőséget. Van csökkentett mód, csak előtte fel kell állnia a rendszernek ahhoz, hogy be tudd állítani, hogy következőre csökkentett módban induljon. Rohadtul sok értelme van. Eleve azért indítaná az ember csökkentett módban, mert normálisan nem tölt be. Ja, ha készítettél helyreállító lemezt, akkor állítólag azzal is el lehet indítani a csökkentett módot. De most komolyan itt tartunk, hogy ha nincs helyreállító lemezed, akkor egy operációs rendszert nem tudsz csökkentett módban indítani?

Ja, de, elvileg mégis lehet. Olvastam róla, hogy vagy 8-10-szer el kell játszani, hogy újaindítod a félig bebootolt gépet, és akkor már engedi csökkentett módban indítani. Vadbarmok, komolyan mondom.

Ha pedig egyszer bekerül a hírhedt indítási javítási végtelen ciklusba, akkor már trükközve sem lehet csökkentett módban sem elindítani a rendszert. Erre mondom, hogy a Windows nem egy hibatűrő rendszer. Linuxban legalább egy karakteres felületig el lehet jutni, ha gebasz van. Windowsnál még azt sem lehet megtudni, hogy mi a hiba.

Az általad leírt jelenség egyébként nem biztos, hogy hardverhiba miatt jelentkezett. A hivatalos leírás szerint igen, ez akkor jön elő, de a tapasztalatom az, hogy spontánul is előjöhet, olyan háttértáraknál is, aminek semmi baja. Valószínűleg valami Windows-bug lehet. Én még nem találtam rá módszert, hogy helyre lehessen billenteni a rendszert. Ha bebootolok Linux alól, és végzek egy lemezellenőrzést, az Win7 alatt a hasonló hibajelenséget NÉHA meg tudta javítani (ez arra enged következtetni, hogy nem fizikai, hanem valamilyen logikai hiba okozta a problémát), de Win10 alatt ezzel még nem jártam sikerrel.

Szóval: marad az újratelepítés.

Aza dataidról remélem, eddig is készítettél biztonsági mentést, ha nem, akko ezentúl feltétlenül szokj rá! Tudod, bármikor történhet olyan hiba, ami miatt elszáll minden.

Ha pedig kicsit nyitottabb vagy a változásokra, én is mindenképp javasolni tudnám a Linux kipróbálását. Biztos lesz benne olyan dolog, ami elsőre furcsa lesz, de egy stabil és megbízható rendszert kapsz, ami kitűnően alkalmas a mindennapi feladatok ellátására, sőt, még jópár játék is elfut rajta. Ha szerencséd van, még a Windowsra kaidott játékok nagy része is elindul.

Annyi, hogy a szövegszerkesztőt nem Microsoft Wordnek hívják, hanem LibreOffice Writer-nek, de ez is teljesen alkalmas pl. beadandók írására. Tud .docx formátumban is menteni, bár tegyük hozzá, a Word is meg tudja nyitni a LibreOffice odt formátumát, és tényleg cska halkan jegyezném meg, hogy wordben kérni beadandót elég nagy szakmai baklövés. Erre találták ki a pdf-et. Függetlenül a használt operációs rendszertől és szoftverektől bármelyik mai rendszeren megnyitható, és garantáltan ugyanúgy jelenik meg mindenhol, ahol megnyitják.

2021. febr. 17. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim válasza:
86%

Valószínű mint ahogy az említve volt vagy a windows update vagy valamelyik program szart el egy windows file-t, ami szükséges a használathoz vagy a bootoláshoz. Általában az automatic repair kijelző írja hogy melyik fájllal van a probléma. Ha írja akkor nézz utána neten, hogy mitől lehetett ez, esetleg másoknak is volt-e ilyen probléma.


Mellesleg hülyeség az hogy meghalt a merevlemez. Ha ez így lenne nem jutnál el az automatic repair képernyőig hanem szimplán megállnál BIOS-ban.

2021. febr. 17. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!